fb Wirtualny spacer
29 września 2015

English? Deutsch? – żaden problem!

W Zespole Szkół w Starym Bojanowie, 25 września 2015 roku odbył się konkurs angielsko–niemiecki: „English? Deutsch? – żaden problem!”.

Jest to początek projektu pt. „Liga międzygimnazjalna”, który ma jednoczyć gimnazja z gminy Śmigiel wokół nauczania języków obcych i nad którym patronat objął przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla pan Wiesław Kasperski.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języków poprzez zabawę i otwieranie uczniów na inne, niekonwencjonalne aspekty języków obcych, jak na przykład piosenki obcojęzyczne, wiedza o konkursowych krajach czy łamańce językowe.

W tegorocznej rywalizacji wzięły udział drużyny z gimnazjum w Czaczu, Bronikowie oraz Starym Bojanowie. Każda z drużyn złożona była z przedstawicieli klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum.

Zespoły zmagały się w następujących konkurencjach: układanie puzzli z elementami charakterystycznymi dla kraju anglo- lub niemieckojęzycznego, wymawianie angielskich i niemieckich łamańców językowych, odgrywanie scenek językowych, dyktando rysunkowe, kalambury językowe oraz karaoke z piosenką anglo- lub niemieckojęzyczną.

Zmagania konkursowe odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze, a nad właściwym przebiegiem konkursu czuwała Justyna Kokocińska – nauczyciel doradca metodyczny ds. języków obcych nowożytnych w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.  

Rywalizacja konkursowa zakończyła się następująco: pierwsze miejsce zajęła drużyna z Czacza „Little Demons” (Katarzyna Fryder, Adrian Gbiorczyk, Mikołaj Bielawski), drugie miejsce wywalczyła drużyna z Bronikowa „Power Rangers” (Paulina Frąckowiak, Igor Kowalka, Sebastian Nowak) oraz drużyna gospodarzy o nazwie „Schokobons” (Patryk Stachowiak, Zofia Stephan, Alicja Mueller).

Organizatorzy już przygotowują kolejną edycję konkursu.

Nauczyciele języków obcych Zespół Szkół w Starym Bojanowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych