fb Wirtualny spacer
07 listopada 2019

English? Deutsch? – żaden problem!

24 października 2019 r. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie już po raz piąty odbył się konkurs angielsko–niemiecki „English? Deutsch? – żaden problem!”, nad którym Honorowy Patronat objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski. Nad tym, aby wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play, czuwało jury pod przewodnictwem Justyny Kokocińskiej, metodyk do spraw języków obcych z Leszna.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języków przez zabawę i otwieranie uczniów na inne aspekty języków obcych, jak na przykład wiersze czy piosenki obcojęzyczne, wiedza o krajach czy łamańce językowe.

Do tegorocznej rywalizacji zaproszenie przyjęli nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej.

Zespoły zmagały się w następujących konkurencjach: układanie puzzli z elementami charakterystycznymi dla kraju anglo- lub niemieckojęzycznego, wymawianie angielskich i niemieckich łamańców językowych, odgrywanie scenek językowych, czytanie tekstów, kalambury językowe oraz karaoke z piosenką angielsko- lub niemieckojęzyczną.

Rywalizacja konkursowa zakończyła się następująco: pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie: Michał Rzeźnik, Mateusz Furmaniak, Nicole Grześko, drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Starej Przysieki Drugiej: Julia Szafarz, Wojciech Cielebąk, Franciszek Czapla. Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.

ZS w Starym Bojanowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych