fb Wirtualny spacer
15 czerwca 2016

Festyn rodzinny w Czaczu

W niedzielę, 12.06.2016 r. na terenie parku przyszkolnego w Czaczu odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Organizatorami wydarzenia byli: Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Czaczu. Partnerami  w organizacji tegorocznego  festynu byli:  Stowarzyszenie „Nowe Życie”, Stowarzyszenie „Aktywni dla Dzieci” oraz Rady Sołeckie wsi: Czacz, Karśnice, Białcz Nowy, Białcz Stary, Glińsko.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Były pokazy oraz konkursy przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Czaczu, pokaz Komendy Policji w Kościanie oraz przejażdżka małą bryczką Państwa Lewandowskich, którą dzielnie ciągnął kucyk Milka. Najmłodsze dzieci bawiły się w Kąciku Malucha: malowały na folii, lepiły z masy solnej, rozgrywały konkurencje sportowo-zręcznościowe, tworzyły balonowe zwierzątka i kwiatki. Swoją działalność prezentowali członkowie Klubu „Moja Pasja”: w kąciku charakteryzacji można było zmienić swój wygląd, zrobić zabawne zdjęcie w „fotobudce”, popróbować pisania  gęsim piórem lub na starej maszynie biurowej oraz  obejrzeć przygotowane wystawy.

W czasie trwania całego festynu rozgrywano konkurencje sportowe dla dzieci i ich rodziców, można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców i uczniów,  posłuchać piosenek w wykonaniu uczennic ZS w Czaczu, obejrzeć pokazy taneczne dziewczynek z zespołu „Tęcza”, pograć w gry planszowe wykonane przez uczniów w projekcie o Polskich Noblistach, obejrzeć wystawę plac plastycznych uczniów, tanio kupić używaną książkę, obejrzeć kroniki szkolne, sprawdzić swoje umiejętności w quizie matematycznym i dyktandzie ortograficznym. Nie zabrakło oczywiście dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej.

W godzinach 14:00 – 17:00 park w Czaczu tętnił zabawą, muzyką i sportem.  Rozdano wiele nagród i upominków, których zakup możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Partnerów wydarzenia. Organizatorzy dziękują także sponsorom, rodzicom, nauczycielom, pozostałym pracownikom Zespołu Szkół oraz uczniom za pomoc w przygotowaniu i organizacji tegorocznego festynu, a także wszystkim uczestnikom za przybycie i dobrą zabawę.

 

tekst + fot. Organizatorzy

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych