fb Wirtualny spacer
19 kwietnia 2021

Gmina Śmigiel dla Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji burmistrz Śmigla ogłasza społeczną akcję sprzątania świata i zachęca wszystkich mieszkańców, by między 19 a 25 kwietnia w wolnym czasie wyruszyć w okolice swojego miejsca zamieszkania i posprzątać leżące śmieci.

- „Zaśmiecanie środowiska wpływa nie tylko na estetykę miejsca, ale także powoduje realne zagrożenie, m.in. dla zwierząt. W gminie Śmigiel sukcesywnie przybywa koszy, a miejscowe służby porządkowe zbierają odpady przez 7 dni w tygodniu. Mimo to, problem nadal występuje. Mam nadzieję, że ta akcja społeczna sprawi, że zwiększą się: świadomość, empatia, a także poczucie odpowiedzialności wśród mieszkańców.” – tłumaczy burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Akcja promowana jest hasłem #ŚmigieldlaZiemi. Zatem zachęcamy, by osoby które włączą się do akcji dodały post w mediach społecznościowych z powyższym hasztagiem, zachęcając tym samym znajomych do pokazania, że porządek w środowisku nie jest nam obojętny.

Swój udział w akcji zapowiedzieli już radni Rady Miejskiej Śmigla, sołtysi wsi, pracownicy Urzędu Miejskiego Śmigla oraz jednostek organizacyjnych gminy. Kto dołącza?

 

Plakat informacyjny "Śmigiel dla Ziemi"MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych