fb Wirtualny spacer
06 lipca 2017

Gmina udzieli i otrzyma pomoc

Na czerwcowej sesji radni podjęli sześć uchwał dotyczących gminnych finansów, w tym dwie w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kościańskiego. Gmina Śmigiel przeznaczy 30 tys. złotych na doposażenie w aparaty laseroterapii i masażu limfatycznego pracowni fizjoterapii działającej w Śmiglu w ramach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie. Śmigielski samorząd dofinansuje także tegoroczne inwestycje drogowe realizowane w gminie przez powiat Kościański. Na ten cel przeznaczono w budżecie 500 tysięcy złotych.

Radni podjęli też uchwałę w sprawie przyjęcia od powiatu 500 tys. złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej Karśnice – Nowy Białcz.

Jeszcze w tym roku gmina planuje zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem na cztery koła. Nowe auto ma zastąpić wysłużony wóz OSP Śmigiel z 1994 r. Zakup nowego sprzętu, wartego ponad milion złotych, wymaga zaciągnięcia pożyczki długoterminowej w wysokości 850 tys. złotych, a tym samym akceptacji Rady Miejskiej. Na zaciągnięcie tego zobowiązania oraz zobowiązania w wysokości 4 mln złotych na sfinansowanie planowanego w bieżącym roku deficytu radni wyrazili zgodę podejmując stosowną uchwałę.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych