fb Wirtualny spacer
06 lipca 2017

Gmina udzieli i otrzyma pomoc

Na czerwcowej sesji radni podjęli sześć uchwał dotyczących gminnych finansów, w tym dwie w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kościańskiego. Gmina Śmigiel przeznaczy 30 tys. złotych na doposażenie w aparaty laseroterapii i masażu limfatycznego pracowni fizjoterapii działającej w Śmiglu w ramach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie. Śmigielski samorząd dofinansuje także tegoroczne inwestycje drogowe realizowane w gminie przez powiat Kościański. Na ten cel przeznaczono w budżecie 500 tysięcy złotych.

Radni podjęli też uchwałę w sprawie przyjęcia od powiatu 500 tys. złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej Karśnice – Nowy Białcz.

Jeszcze w tym roku gmina planuje zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem na cztery koła. Nowe auto ma zastąpić wysłużony wóz OSP Śmigiel z 1994 r. Zakup nowego sprzętu, wartego ponad milion złotych, wymaga zaciągnięcia pożyczki długoterminowej w wysokości 850 tys. złotych, a tym samym akceptacji Rady Miejskiej. Na zaciągnięcie tego zobowiązania oraz zobowiązania w wysokości 4 mln złotych na sfinansowanie planowanego w bieżącym roku deficytu radni wyrazili zgodę podejmując stosowną uchwałę.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych