fb Wirtualny spacer
07 maja 2016

Gminny Dzień Strażaka

W sobotnie popołudnie w Śmiglu odbył się Gminny Dzień Strażaka.

Jak co roku uroczystości rozpoczęła syrena alarmowa, która była sygnałem do wymarszu strażaków, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości ze strażnicy w Śmiglu na Plac Rozstrzelanych, gdzie odbyło się złożenie wiązanek kwiatów pod miejscami pamięci. Następnie uczestnicy wydarzenia skierowali się do kościoła farnego w Śmiglu gdzie odbyła się msza święta w intencji zmarłych strażaków.

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie przy Centrum Kultury w Śmiglu, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP Jerzy Cieśla podziękował za przybycie i złożył wszystkim strażakom życzenia, do których przyłączyli się także Burmistrz Śmigla oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Małgorzata Adamczak i Wiesław Kasperski zożyli także na ręce prezesa bukiet kwiatów dziękując za trud i poświęcenie jakiego każdego dnia doświadczają strażacy-ochotnicy, dbając o bezpieczeństwo obywateli.

Wydarzenie swoją grą uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla. Gorące owacje wywołał pokaz ręcznie wykonanej sikawki strażackiej, który przeprowadzili młodzi adepci OSP Nietążkowo.

 

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych