fb Wirtualny spacer
25 lutego 2019

Grand Prix na remis

Finał IV Powstańczych Biegów Przełajowych odbył się w Krzywiniu.

Rywalizacja rozpoczęła się 13 stycznia w Czempiniu, 27 stycznia biegacze spotkali się w Kościanie, a 3 lutego w Nietążkowie. W niedzielę 24 lutego w Krzywiniu uczestnicy mieli do pokonania trzy okrążenia. Mimo, iż jeszcze przed rozpoczęciem zawodów poznaliśmy nazwisko najlepszej z pań, to Magdalena Śledź z Wąbiewa udowodniła, że w tej edycji nie ma sobie równych i triumfowała po raz czwarty. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Nowak ze Śmigla, a trzecia - Gabriela Trzepacz z Kawęczyna. Identycznie wyglądało podium Grand Prix tegorocznej edycji.

Przed biegiem w Krzywiniu nieroztrzygnięta była kwestia triumfatora całego cyklu w kategorii panów. O zwycięstwo rywalizowali Łukasz Nowak z Czempinia - triumfator 1 i 2 etapu biegu oraz Damian Glapiak z Bucza, który był najszybszy w śmigielskim etapie. W minioną niedzielę to ten drugi ponownie okazał się najlepszy, natomiast Łukasz Nowak zajął dopiero trzecie miejsce. Biegaczy na mecie rozdzielił Krzysztof Szymanowski z Kościana. W związku z tym, że do klasyfikacji generalnej zaliczane są trzy najlepsze biegi, po raz pierwszy w historii cyklu doszło do sytuacji, że pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęło aż dwóch zawodników! Tym samym zarówno Łukasz Nowak jak i Damian Glapiak dołączyli do Krzysztofa Szymanowskiego (triumfator cyklu 2016 i 2017) oraz Szymona Krawczyka (2018) na liście zdobywców Grand Prix.

Szczegółowe wyniki dostępne na www.aktywny.smigiel.pl.

Organizatorzy dziękują biegaczom za udział, wolontariuszom za pomoc w organizacji, służbom porządkowym za zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom oraz kibicom za doping.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych