fb Wirtualny spacer
02 czerwca 2016

Gwiezdny Dzień Dziecka

W tym roku z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak 1 czerwca 2016 r. zaprosiła wszystkie dzieci na śmigielską kolejkę. Czekało tam na nie wiele atrakcji, wśród których byli bohaterowie z filmu „Gwiezdne Wojny”. Poza możliwością zrobienia sobie zdjęcia z filmowymi postaciami dzieci mogły skorzystać z zabawek, które wymagały koncentracji i skupienia, a także wcielić się w uczniów jedi i przejść szkolenie jako padawani.

Tego dnia kolejka kursowała na trasie Śmigiel – Stare Bojanowo, a bilety można było nabyć za połowę ceny. Dzieci do lat 3 korzystały z przejazdów bezpłatnie. Na stacji czekały również do dyspozycji drezyny.

Popularnością cieszyły się: dmuchany zamek oraz eurobungee, z których dzieci mogły skorzystać bezpłatnie, a także malowanie twarzy w wykonaniu wolontariuszy z Gimnazjum w Śmiglu oraz gry i zabawy dla maluchów, które prowadziły pracownice Centrum Kultury w Śmiglu.

Dzieci wspólnie z burmistrz Małgorzatą Adamczak oraz goszczącym w Śmiglu ambasadorem Tajwanu wypuściły gołębie oraz balony.

Imprezę zorganizowali: Burmistrz Śmigla, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu oraz Centrum Kultury w Śmiglu.

 AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych