fb Wirtualny spacer
27 lutego 2018

"Harmonia" podsumowała rok

Walne Zebranie Towarzystwa Śpiewu ,,Harmonia” odbyło się 25 lutego w Restauracji "Marta".

Przybyłych na zebranie chórzystów i członków wspierających działalność chóru oraz zaproszonych gości - zastępcę Burmistrza Śmigla Marcina Jurgę i zastępcę Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Krzysztofa Łącznego powitała prezes Krystyna Schulz. Zebranie poprowadził wiceprezes Tadeusz Ilmer. Minutą ciszy uczczono członków Towarzystwa, którzy odeszli na wieczny spoczynek w ubiegłym roku.

Spotkanie było okazją do przedstawienia sprawozdania z działalności chóru w minionym roku. Najwięcej energii i pracy chórzyści włożyli w realizację projektu pt. ,,Od Maluszka do Harmoniuszka”, którego finałem był koncert z udziałem dzieci w wieku 5-10 lat. Celem projektu była integracja międzypokoleniowa. Ponadto Towarzystwo realizowało cele zgodnie z  zaplanowanym kalendarzem, m.in. chór zaprezentował się podczas XVIII Koncertu z cyklu ,,Śpiewamy Kolędy i Pastorałki” w Kościanie, zaprosił mieszkańców Śmigla do wspólnego śpiewania kolęd podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, wystąpił z koncertem kolęd dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. ,,Harmonia” aktywnie uczestniczyła w życiu naszej małej Ojczyzny śpiewając podczas uroczystości państwowych i kościelnych.  Chór ,,Harmonia” po raz kolejny wziął udział w projekcie pod hasłem ,,Z muzyką do ludzi” i koncertach podczas których połączone chóry wykonały ,,Missę Brevis” Jacoba de Haana.

W ramach życia kulturalno-rozrywkowego Towarzystwo zorganizowało 4-dniową wycieczkę do Szczecina, Świnoujścia, Alhbeck, Heringsdorf, Bornholm,  Bydgoszczy i Lednicy, spotkanie biesiadne w „Domu Wina u Guilhema”, kolację Cecyliańską oraz wyjazd do kina w  Lesznie.  W 2018 roku członkowie chóru planują wycieczkę do Bawarii.

Prezes Krystyna Schultz złożyła podziękowania dyrygentowi Piotrowi Majerowi za systematyczne przygotowywanie i prowadzenie lekcji śpiewu, Aleksandrze Benyskiewicz- Grousset za okazjonalne wsparcie działalności chóru, Zarządowi za pracę na rzecz Towarzystwa Śpiewu, członkom pocztu sztandarowego za reprezentowanie ,,Harmonii” i wszystkim chórzystom za ich zaangażowanie.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem pieśni biesiadnych.

Warto nadmienić, że w 2018 roku Towarzystwo Śpiewu „Harmonia” obchodzi 125 rocznicę powstania. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza św. jubileuszowa w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Ze względu na termomodernizację Centrum Kultury, przy którym działa Towarzystwo, uroczystość jubileuszowa została przeniesiona na późniejszy termin.

 

tekst. B. Ławniczak
fot. K. Grocka

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych