Facebook
Youtube

"Harmonia" podsumowała rok

Walne Zebranie Towarzystwa Śpiewu ,,Harmonia” odbyło się 25 lutego w Restauracji "Marta".

Przybyłych na zebranie chórzystów i członków wspierających działalność chóru oraz zaproszonych gości - zastępcę Burmistrza Śmigla Marcina Jurgę i zastępcę Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Krzysztofa Łącznego powitała prezes Krystyna Schulz. Zebranie poprowadził wiceprezes Tadeusz Ilmer. Minutą ciszy uczczono członków Towarzystwa, którzy odeszli na wieczny spoczynek w ubiegłym roku.

Spotkanie było okazją do przedstawienia sprawozdania z działalności chóru w minionym roku. Najwięcej energii i pracy chórzyści włożyli w realizację projektu pt. ,,Od Maluszka do Harmoniuszka”, którego finałem był koncert z udziałem dzieci w wieku 5-10 lat. Celem projektu była integracja międzypokoleniowa. Ponadto Towarzystwo realizowało cele zgodnie z  zaplanowanym kalendarzem, m.in. chór zaprezentował się podczas XVIII Koncertu z cyklu ,,Śpiewamy Kolędy i Pastorałki” w Kościanie, zaprosił mieszkańców Śmigla do wspólnego śpiewania kolęd podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, wystąpił z koncertem kolęd dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. ,,Harmonia” aktywnie uczestniczyła w życiu naszej małej Ojczyzny śpiewając podczas uroczystości państwowych i kościelnych.  Chór ,,Harmonia” po raz kolejny wziął udział w projekcie pod hasłem ,,Z muzyką do ludzi” i koncertach podczas których połączone chóry wykonały ,,Missę Brevis” Jacoba de Haana.

W ramach życia kulturalno-rozrywkowego Towarzystwo zorganizowało 4-dniową wycieczkę do Szczecina, Świnoujścia, Alhbeck, Heringsdorf, Bornholm,  Bydgoszczy i Lednicy, spotkanie biesiadne w „Domu Wina u Guilhema”, kolację Cecyliańską oraz wyjazd do kina w  Lesznie.  W 2018 roku członkowie chóru planują wycieczkę do Bawarii.

Prezes Krystyna Schultz złożyła podziękowania dyrygentowi Piotrowi Majerowi za systematyczne przygotowywanie i prowadzenie lekcji śpiewu, Aleksandrze Benyskiewicz- Grousset za okazjonalne wsparcie działalności chóru, Zarządowi za pracę na rzecz Towarzystwa Śpiewu, członkom pocztu sztandarowego za reprezentowanie ,,Harmonii” i wszystkim chórzystom za ich zaangażowanie.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem pieśni biesiadnych.

Warto nadmienić, że w 2018 roku Towarzystwo Śpiewu „Harmonia” obchodzi 125 rocznicę powstania. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza św. jubileuszowa w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Ze względu na termomodernizację Centrum Kultury, przy którym działa Towarzystwo, uroczystość jubileuszowa została przeniesiona na późniejszy termin.

 

tekst. B. Ławniczak
fot. K. Grocka