fb Wirtualny spacer
03 lipca 2015

Warcabowe zmagania w Sierpowie

W sali wiejskiej w Sierpowie odbył się V Wiosenny Turniej Warcabowy rozegrany tradycyjnie o puchar Burmistrza Śmigla. Wzięło w nim udział 23 zawodników i zawodniczek z powiatu poznańskiego, gostyńskiego, leszczyńskiego, grodziskiego, wrocławskiego i kościańskiego, w tym aż 11 osób z gminy Śmigiel. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: dzieci do lat 13 oraz seniorzy.

Wśród najmłodszych zwyciężczynią Agata Belka z Wyskoci przed Anną, i Iloną Repak z Sierpowa. Tuż za nimi uplasowało się rodzeństwo Martyna i Krzysztof Karpińscy z Targowiska i Mateusz Franek z Sierpowa.

W kategorii seniorów rozegrano dwa półfinały, z których do finału z dorobkiem 14 pkt awansowali Kazimierz Belka z Wyskoci i  Ryszard Komorowicz z Poznania oraz Kazimierz Jakubowski ze Starego Bojanowa, który zdobył 12 pkt.

Z drugiego półfinału bez porażki awansowali: Arseniusz Grzelak z Wrocławia oraz Zbigniew Kotarski z Gradowic. Finał, który uzupełnili: Edward Karpiński ze Starego Bojanowa i Stanisław Glura ze Studziannej miał emocjonujący przebieg. W pierwszej rozgrywce Karpiński zremisował z Grzelakiem, a Glura z Kotarskim, następnie po nieoczekiwanej porażce Karpińskiego z Kotarskimi i Glury z Grzelakiem, wiadomo było że turniej skończy się sensacyjnie. Ostatnią partię wygrał Karpiński z Glurą i zakończył turniej na trzecim miejscu.

Klasyfikacja końcowa:

1.Kotarski 8pkt,

2.Grzelak 8pkt,

3.Karpiński 7pkt,

4.Glura 5pkt,

5.Belka 1pky,

6.Komorowicz 1pkt.

E.Karpiński

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych