fb Wirtualny spacer
16 marca 2016

IV miejsce w turnieju samorządowców

W minioną sobotę na hali sportowej w Racocie odbył się V Samorządowy Turniej w Halową Piłkę Nożną, w której udział wzięły drużyny wszystkich samorządów powiatu kościańskiego. Na zaproszenie organizatora turnieju - Gminy Kościan, odpowiedziały: Starostwo Powiatowe w Kościanie, Miasto Kościan, Gmina Śmigiel, Gmina Czempiń oraz Gmina Krzywiń.

Drużyny rywalizowały w dwóch trzyosobowych grupach, gdzie rozegrały mecz "każdy z każdym". Drużyny z 1 i 2 miejsc rywalizowały w półfinale, natomiast zespoły które zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie zagrały mecz o 5 i 6 miejsce.

Gmina Śmigiel rozpoczęła turniej zwycięstwem 1:0 nad reprezentacją Gminy Czempiń. Zwycięską bramkę dla naszej reprezentacji zdobył radny Sławomir Grzelczyk. Wyjście z grupy zapewnił naszym reprezentantom bezbramkowy remis z Gminą Kościan. W półfinale Śmigiel zmierzył się z faworytem, czterokrotnym zwycięzcą turnieju - Powiatem Kościańskim. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a ostatecznie o awansie do finału zadecydował rzut karny, podyktowany w końcówce spotkania przez sędziego za faul bramkarza na napastniku drużyny przeciwnej. Drużyna ze Śmigla poległa 0:1 i w ostatnim meczu walczyła o miejsce III. Ich rywalem ponownie była drużyna Gminy Kościan, która przegrała w drugim półfinale z Gminą Krzywiń 1:2.

Mecz o trzecie miejsce był bardzo zacięty i kiedy jedna drużyna wychodziła na prowadzenie, druga natychmiast doprowadzała do remisu. Ostatecznie jednak minimalnie lepsi okazali się reprezentanci Gminy Kościan, którzy wygrali 3:2. Bramki dla Gminy Śmigiel strzelili Krzysztof Łączny oraz Michał Skoracki. W turnieju po raz piąty z rzędu triumfował Powiat Kościan.

Naszą reprezentację zza linii bocznej dopingowali Burmistrz Małgorzata Adamczak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski.

 

Końcowe wyniki turnieju:

1. Powiat Kościan
2. Gmina Krzywiń
3. Gmina Kościan
4. Gmina Śmigiel
5. Gmina Czempiń
6. Miasto Kościan

MM 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych