fb Wirtualny spacer
14 lutego 2018

Inga podsumowała zbiórkę

 „Każdy ma coś, co może podarować innym”

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Inga” informuje, że w ramach zbiórki publicznej na rzecz Zosi Kurpisz (nr zbiórki 2018/263/0R), którą przeprowadziło we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu,  w terminie od 19 do 31 stycznia 2018 r.,  zebrano  kwotę 22 023,45 zł i 14 euro. Cała  kwota zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Zosi.

„Słoneczka dla Zosi”

Od 19 do 20 stycznia br. w Szkole Podstawowej  im. Konstytucji 3 w Maja w Śmiglu odbyła się akcja charytatywna „Słoneczka dla Zosi”, której celem było zebranie środków na leczenie Zosi Kurpisz.

19 stycznia przeprowadzono zbiórkę publiczną przed szkołą, a  na jej terenie odbył się koncert charytatywny dla społeczności uczniowskiej. 20 stycznia w średniej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu odbyła się natomiast impreza charytatywna, w którą zaangażowało się bardzo dużo osób oraz firm, nie tylko z gminy Śmigiel. Była kawiarenka, sprzedaż podarowanych rzeczy, kącik zabaw dla najmłodszych, sala „dziecięcych przyjemności”, kącik rękodzieła, który przygotowała grupa mam z klasy Zosi oraz licytacja, na którą fanty podarowały życzliwe osoby, instytucje oraz firmy.

Ofiarność ludzi w trakcie organizacji koncertu oraz podczas jego trwania przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zbiórkę publiczną zaangażowała się również Szkoła Podstawowa w Buczu oraz pani Agnieszka Stachowiak.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim razem i każdemu z osobna za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana przez Państwa pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej.

Izabella Szablewska

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych