fb Wirtualny spacer
16 grudnia 2019

Jarmark bożonarodzeniowy za nami

Kolorowa parada postaci z bajek, pod dyrekcją samego Świętego Mikołaja po raz drugi rozpoczęła i zakończyła śmigielski Jarmark Bożonarodzeniowy, który w  dniach 14-15 grudnia odbywał się na śmigielskim targowisku.

Każdy, kto w tych dniach przybył na plac targowy mógł zakupić świąteczne ozdoby, rękodzieła, rozgrzać się świątecznym winem grzanym czy gorącą czekoladą. Jedną z atrakcji było wspólne wypiekanie i lukrowanie pierników przez dzieci, którym pomagały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Poladowa oraz burmistrz Małgorzata Adamczak.

Przez cały weekend pomiędzy stoiskami handlowymi i gastronomicznymi można było spotkać postaci z takich bajek jak Kraina Lodu, Toy Story, Król Lew, Alladyn, Mała Syrenka czy Madagaskar. Święty Mikołaj wszystkich zainteresowanych przyjmował w swojej chatce. Na scenie przez całe niedzielne popołudnie odbywały się występy artystyczne.

Opady deszczu i podmuchy wiatru nie zraziły uczestników, którzy licznie zjawili się zarówno w sobotę jak i niedzielę. Święty Mikołaj docenił śmigielską atmosferę dlatego postanowił, że w przyszłym roku to właśnie u nas chce zorganizować swoje imieniny! Już dzisiaj zapraszamy Państwa na to niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 6 grudnia 2020 roku!

Dziękujemy za okazaną pomoc: strażakom z OSP ze Śmigla i Nietążkowa, Centrum Kultury w Śmiglu, Zakładowi Komunalnemu w Śmiglu oraz wolontariuszom z ZSP w Nietążkowie za pomoc organizacyjną, Restauracji Poemat, która przekazała posiłki dla wolontariuszy, KGW z Poladowa za pomoc w pieczeniu pierników, a także wszystkim szkołom z gminy Śmigiel, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, zespołowi "Boże Światełka" oraz Krzysztofowi Omieczyńskiemu za opracowanie programu artystycznego.

 

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych