fb Wirtualny spacer
02 października 2015

Jesień znów aktywna

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w gminie Śmigiel zostaną zrealizowane trzy projekty, które uzyskały dofinansowanie  w ramach drugiej w tym roku edycji Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara.

Z naszej gminy do konkursu przystąpiły 4 grupy nieformalne, z czego trzy projekty zostały przez Stowarzyszenie PISOP z Leszna  wybrane do dofinansowania. Dotacje w kwocie 2000,00 zł otrzymają Grupa pn. Przedstawiciele sołectwa Czaczyk, na realizację projektu autorstwa Mirosławy Skorackiej pt. Aby „Łącznik” łączył,  Grupa pn. Robaczyn żyje zdrowo, której przewodniczy Monika Biała na realizację projektu pt. Aktywność ruchowa i prawidłowe odżywianie się szansą na lepsze życie oraz Grupa Aktywne Karśnice prowadzona przez Magdalenę Białą, którą wspiera sołtys na projekt pt. Aby było bezpiecznej. Dzięki dofinansowaniu w Czaczyku o nową huśtawkę doposażone zostanie miejsce przeznaczone do rekreacji. Powstanie też plansza szachowa. W Karśnicach, zgodnie z tytułem projektu, aby było  bezpieczniej zostanie ogrodzony plac zabaw,  a  w Robaczynie mieszkańcy uczestniczyć będą w spotkaniach z dietetykiem, fizjoterapeutą, wyjadą na pływalnię i nauczą się zdrowo gotować. W prace wszystkich trzech grup zaangażuje się młodzież. Stowarzyszeniem, które użyczyło grupom nieformalnym osobowości prawnej, a co za tym idzie podjęło się przyjęcia dotacji jest Partnerstwo Lokalne w Śmiglu. Pomocą przy redagowaniu wniosków złożonych w konkursie służyli pracownicy Urzędu Miejskiego Śmigla p. Monika Tomaszewska oraz p. Marta Kowalska. Urzędnicy pomogą również w realizacji projektów i ich  rozliczeniu. 

W ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara w poprzednim roku zrealizowano trzy projekty w miejscowościach: Żegrówko, Robaczyn i Nowy Biały. Obecnie trwa realizacja projektu w miejscowości Poladowo.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych