fb Wirtualny spacer
10 sierpnia 2020

Kapliczka odzyskała dawny blask

W Sierpowie, 9 sierpnia odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie odrestaurowanej kapliczki Matki Bożej Góreckiej i św. Wojciecha. Ufundowana w 1927 r. przez Towarzystwo Robotników Katolickich parafii Św. Wojciecha w Poznaniu z podziękowaniem za wolność Ojczyzny stała w zaroślach przy drodze prowadzącej do sanktuarium w Górce Duchownej. Inicjatorem przywrócenia dawnego blasku przydrożnej kapliczce był Zbigniew Franek, mieszkaniec Sierpowa pełniący obecnie funkcję wicestarosty kościańskiego. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie w ramach w ramach Konkursu Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw obywatelskich na lata 2014- 2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Gminy Kościan, a także wsparcie Gminy Śmigiel oraz prywatnych sponsorów.

Poświęcenia kapliczki dokonał ks. Tomasz Nowak proboszcz parafii w Radomicka w asyście ks. Przemysława Wilka, proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. W uroczystości, obok mieszkańców Sierpowa i okolicznych miejscowości, wzięli udział także przedstawiciele samorządu Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Śmigiel.  

Podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w odrestaurowanie kapliczki oraz przygotowanie uroczystości złożył Zbigniew Franek.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych