fb Wirtualny spacer
13 stycznia 2019

Kolędowanie z Anią Wyszkoni

Śmigielskie Kolędowanie z Anią Wyszkoni i jej zespołem odbyło się w sobotę 12 stycznia w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Artystka zaprezentowała zarówno repertuar kolędowy jak i kilka własnych utworów. Wydarzenie obejrzało ponad 600 osób.

Był to czwarty koncert z cyklu "Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami". W pierwszej edycji w Śmiglu gościł Tercet Egzotyczny, następnie Golec uOrkiestra i w ubiegłym roku zespół Pectus. Koncerty to wspólna inicjatywa burmistrz Śmigla oraz Stowarzyszenia "Oliwskie Słoneczko" z Lubinia. Mają charakter charytatywny. Nie inaczej było tym razem - pieniądze z sobotniego koncertu przeznaczone zostaną na zimowisko dla dzieci z biednych rodzin oraz na leczenie Iwony - mieszkanki gminy Śmigiel zmagającej się z nowotworem.

Organizatorzy dziękują księdzu proboszczowi Tadeuszowi Fołczyńskiemu za udostępnienie kościoła oraz Centrum Kultury w Śmiglu, firmie Agregaty S.A. z Wilkowic, panu Bartoszowi Czarneckiemu oraz jednostce OSP ze Śmigla za wsparcie organizacyjne.

 

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych