fb Wirtualny spacer
11 marca 2020

Komunikat dla klientów Urzędu Miejskiego Śmigla

 

Komunikat dla klientów Urzędu Miejskiego Śmigla

Szanowni Mieszkańcy,

rosnące zagrożenie epidemiologiczne stanowi poważne wyzwanie dla wszystkich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy.

Choć w chwili obecnej na terenie Gminy Śmigiel nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, apeluję by w miarę możliwości ograniczyć osobiste załatwianie spraw administracyjnych w Urzędzie Miejskim Śmigla oraz jednostkach podległych. Osoby z objawami przeziębienia: – gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem proszę o pozostanie w domach.

Zachęcam Państwa do korzystania z dostępnych narzędzi załatwiania spraw administracyjnych za pomocą:

  1. internetu (wiadomości e-mail, Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) – wykaz spraw do załatwienia dostępny na https://bip.smigiel.pl/sprawy-do-zalatwienia/31 oraz https://obywatel.gov.pl/
  2. telefonu – wykaz numerów dostępny na stronie https://smigiel.pl/Gdzie_zalatwic_sprawe.html

 

W obecnej sytuacji zachęcam Państwa również do regulowania zobowiązań finansowych wobec Gminy za pomocą bankowości elektronicznej – indywidualny numer konta znajduje się
na Państwa decyzjach podatkowych.

Równocześnie informuję, że w poniedziałek i wtorek odbyliśmy szereg spotkań z dyrektorami, kierownikami oraz przedstawicielami jednostek organizacyjnych i pomocniczych gminy, po których podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w szkołach podstawowych na terenie gminy Śmigiel, przełożeniu lub odwołaniu zaplanowanych na marzec i kwiecień imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, zajęć dodatkowych oraz wycieczek organizowanych przez jednostki organizacyjne lub pomocnicze gminy.


Proszę Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji. Wszystkie podejmowane działania są działaniami prewencyjnymi w celu zminimalizowania możliwości wystąpienia i rozprzestrzeniania się wirusa na terenie Gminy Śmigiel.

 

Burmistrz Śmigla

/-/ Małgorzata Adamczak

Śmigiel, 11.03.2020 r.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych