fb Wirtualny spacer
08 maja 2020

Komunikat dot. bieżącej sytuacji epidemiologicznej

Szanowni Państwo,

wspólnie od dwóch miesięcy staramy się zmagać z wrogiem, jakim jest koronawirus. Czując się za Państwa odpowiedzialni staramy się od początku na bieżąco informować o sytuacji w naszej gminie oraz przekazywać instrukcje jak się zachowywać w dobie pandemii. Wielokrotnie informowaliśmy jak reagować w przypadku objawów, a także jak reagować w przypadku kontaktu z osobą zakażoną. Byliśmy przekonani, że mieszkańcy gminy Śmigiel są przygotowani na to, co było nieuniknione. Przyglądając się jednak dzisiejszemu funkcjonowaniu na placu targowym i codziennym Państwa zachowaniom, przede wszystkim w marketach, z przykrością stwierdzamy, że myliliśmy się. Skrajna nieodpowiedzialność wielu osób, podnosi ryzyko szybszego rozprowadzenia wirusa.

W dobie krążących informacji o osobach zakażonych z terenu naszej gminy informujemy, że Urząd Miejski Śmigla nie dysponuje takimi danymi. Informacje, które otrzymujemy od SANEPID-u dotyczą tylko i wyłącznie osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu kościańskiego. Innych danych do dnia dzisiejszego z żadnego organu nie otrzymaliśmy. Zatem nie jest w naszej kompetencji sianie paniki, czy przekazywanie „zasłyszanych informacji”. Oficjalnie o kwarantannie księży dowiedzieliśmy się ze strony internetowej parafii. My dzielimy się z Państwem tylko i wyłącznie sprawdzonymi komunikatami. Ponadto Burmistrz Śmigla jest w stałym kontakcie z dyrektorem SANEPIDU i zapewniamy Państwa, że zawsze będzie podejmować niezbędne działania.

Apelujemy jednak, aby każdy świadomy, że miał kontakt z osobą zakażoną, sam poddał się izolacji. Tego wymaga bowiem rozwaga i odpowiedzialność. Ponadto radzimy, aby skontaktować się z SANEPIDEM, który na pewno rozwieje wszystkie Państwa wątpliwości.

 

 
Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych