fb Wirtualny spacer
02 marca 2017

Konferencja dotycząca melioracji

Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak mając na uwadze zeszłoroczne, silne opady deszczu, które zalały ziemie na terenie gminy Śmigiel w dniu 27 lutego 2017 roku zorganizowała konferencją poświęconą sprawom melioracyjnym.

Prelekcję wygłosili zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu - Cezary Siniecki, dyrektor WZMiUW w Poznaniu Rejonowy Odział w Lesznie - Franciszek Halec, członek Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu - Jerzy Kostrzewa, a także przewodniczący powiatowej Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Rozwoju Gospodarczego w Kościanie - Jan Pietrzak.

W ramach przeprowadzonej dyskusji uczestnicy konferencji omówili problem wykonywania prac melioracyjnych przed 15 sierpnia w sytuacjach kryzysowych spowodowanych np. długotrwałymi, intensywnymi opadami deszczu. Samorządom, zarządom melioracji i spółkom z uwagi na zakres działalności obejmującej swym zasięgiem znaczną część obszaru Wielkiego Łęgu Obrzańskiego zlokalizowanego na terenie powiatu kościańskiego, grodziskiego i wolsztyńskiego, zależy na zmianach umożliwiających terminowe prowadzenie prac konserwacyjnych na ciekach melioracji podstawowej.

Burmistrz Śmigla prześle do prezesa Rady Ministrów wypracowane podczas konferencji stanowisko dotyczące zmiany zapisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016r. poz. 2134 ze zm.) w zakresie terminów umożliwiających interwencyjne wykonanie prac na ciekach melioracyjnych.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych