Facebook
Youtube

Kowalski Recycling mistrzem

Zwycięstwem drużyny Kowalski Recycling Nietążkowo zakończył się finał Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady LZS w piłce halowej, który odbył się 4 marca br. w hali sportowej w Wolsztynie. Droga do finału prowadziła poprzez zdobycie mistrzostwa Powiatu Kościańskiego.

Eliminacje w grach zespołowych odbywały się od 24 oraz 25 lutego w czterech rejonach z udziałem 15 powiatów. Do finału w piłce nożnej awansowały powiaty: wągrowiecki, pleszewski, krotoszyński i kościański. Ten ostatni z kompletem zwycięstw reprezentował Kowalski Recycling Nietążkowo. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W wyniku losowania w drodze do finału Kowalski zagrał z drużyną z Wągrowca, pokonując ich 4:0. Drugi mecz półfinałowy  grały zespoły z Pleszewa oraz Krotoszyna. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 2:2. O przepustkę do finału zadecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna z Pleszewa.

W meczu finałowym Kowalski Recycling rozgromił przeciwnika wynikiem 5:1. Tytuł Mistrza Wielkopolskiej Spartakiady LZS  w roku 2018 trafił ponownie do  Nietążkowa. Od 2010 roku Kowalski został mistrzem aż czterokrotnie.

Zespół zagrał w składzie: Artur Nowicki, Norbert Karolewicz, Kamil Kowalski, Krzysztof Peszel, Miłosz Grzelak, Paweł Maćkowiak, Tomasz Bajsztok, Łukasz Biały, Jacek Żak, Maciej Czarnecki oraz Sławomir Kowalski.

fot. Kowalski Recycling