fb Wirtualny spacer
21 sierpnia 2015

Letni Wypoczynek z GKRPA

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu po raz kolejny zorganizowała letni wypoczynek dla podopiecznych świetlic opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku z lipcowego wyjazdu do Marianówki koło Bystrzycy Kłodzkiej skorzystały 83 dzieci. Podczas tygodniowego pobytu w górach grupa zwiedziła m.in. „Jaskinię Niedźwiedzia” w Kletnie, „Kopalnię Złota” w Złotym Stoku, Polanicę Zdrój, Skalne Miasto oraz Safari ZOO w Czechach. Letni wypoczynek obejmował również pieszą wycieczkę szlakiem turystycznym przez zaporę do Międzygórza, kąpiele w basenie przy ośrodku, przejażdżki bryczkami, turnieje piłki siatkowej, tenisa stołowego, jak również dyskoteki, spotkania przy muzyce oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Na zakończenie pobytu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz dokonano podsumowania konkursów i rozgrywek sportowych -  dzieci otrzymały słodycze i upominki.

Dla młodszych dzieci Gminna Komisja zorganizowała jednodniowy wyjazd do Krainy Zabaw „BOGILU” w Wiosce. Z wypoczynku skorzystało 68 podopiecznych świetlic.

Koszty związane z wyjazdami i pobytem finansowane były ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu. Opiekę nad dziećmi wypoczynku integracyjnego oprócz nauczycieli i pielęgniarki sprawowali nieodpłatnie członkowie Komisji.

 AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych