fb Wirtualny spacer
06 lutego 2017

Lokalne Grupy Działania

27 i 28 stycznia 2017 r. w Gimnazjum w Śmiglu odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Lokalne Grupy Działania”.

Uczestniczyli w nich chłopcy i dziewczęta z gimnazjów w: Bronikowie, Starym Bojanowie, Starej Przysiece Drugiej i Śmiglu oraz wspierający ich nauczyciele. Zajęcia miały na celu wyposażyć uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji inicjatyw społecznych. Młodzież dowiedziała się poprzez jakie działania może rozwijać swoją aktywność w szkole i środowisku lokalnym. Uczyła się także rozpoznać zasoby lokalne oraz jak znajdować sojuszników w swoim środowisku. Dorośli poznawali różnorodne metody i techniki zwiększające aktywność społeczną i motywację młodych ludzi do podejmowania inicjatyw oraz nabywali umiejętności rozwijania inicjatyw obywatelskich wśród uczestników, ze szczególnym nakierowaniem na przygotowanie ich do pracy projektowej. Zajęcia z młodzieżą prowadzili trenerzy: Michał Kłopocki i Maria Lebioda, zaś z nauczycielami - Agnieszka Chlebowska. Ponadto wszyscy uczestniczyli w spotkaniach z dwoma lokalnymi liderkami: Joanną Janowicz i Anną Wieczorek. Animatorki opowiedziały młodzieży o swojej przygodzie z wolontariatem, akcjach społecznych, w które się angażowały oraz organizacjach, w których obecnie się udzielają. Wskazały również, co było i jest dla nich motywacją do działania. Doskonałą okazją do integracji wszystkich grup były wspólny obiad każdego dnia oraz przerwy na „małe co nieco”, podczas których młodzież wymieniała uwagi i spostrzeżenia.

Projekt „Lokalne Grupy Działania” realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Inga” w partnerstwie z Gimnazjum w Śmiglu.

Projekt „Lokalne Grupy Działania" jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Projekt dofinansowany ze środków gminy Śmigiel.
Patronat honorowy objęła Burmistrz Śmigla, zaś medialny Witryna Śmigielska.

MW, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Inga”

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych