fb Wirtualny spacer
17 listopada 2016

Marcin Jurga Pasjonatem Sportowej Polski

Marcin Jurga – Zastępca Burmistrza Śmigla otrzymał wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” przyznawane corocznie przez Kub Sportowa Polska za zawodową i społeczną działalność upowszechniania kultury fizycznej. Uroczysta gala, podczas której laureat odebrał, z rąk znanych polskich sportowców: Andrzeja Suprona, Agnieszki Wieszczek i Aleksandry Sochy, nagrodę odbyła się 15 listopada 2016 r. w Warszawie.

Propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia jest celem projektu realizowanego przez Klub Sportowy Polska, w ramach którego wręczane są wyróżnienia.

Zastępca burmistrza Śmigla został nagrodzony za sportową działalność na rzecz gminy Śmigiel. Jest on inicjatorem oraz współorganizatorem wielu nowych imprez sportowych w gminie, m.in. Powstańczych Biegów Przełajowych, profilaktycznych imprez pn. "Po Zdrowie z TGV", czy "Działanie jest alternatywą". Ponadto podczas godzin wychowawczych w szkołach prowadzi zajęcia zachęcające młodzież do prowadzenia zdrowego stylu życia. 

Laureat także w prywatnym życiu promuje sport. Jest ultramaratończykiem i bierze udział w wielu górskich biegach, np. Ultramaratonie Bieszczadzkim, Biegu Rzeźnika, Biegu 7 Dolin. Prowadzi również grupę biegową, która obecnie zakłada stowarzyszenie pn. "Speed Feet '16".

AK

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych