21 maja 2021

Medale tenisistów na mistrzostwach Polski i Wielkopolski

Reprezentantki KS Polonia Śmigiel: Julia Borowska i Aleksandra Przybylska walczyły o tytuł w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym.

Rozgrywki odbywały się od 14 do 16 maja br. na Podkarpaciu w Dębicy. Śmigielskie zawodniczki rozpoczęły mistrzostwa od gry drużynowej w gronie 24 najlepszych drużyn w kraju. W walce o medal Julia i Ola uległy ekipie z Rzeszowa 1:3 i ostatecznie zajęły miejsce 5-8.

W grach Indywidualnych młode tenisistki zgodnie zajęły lokaty w przedziale 33-48.

Jednak to, co nie udało się dziewczynom wcześniej miało udać się w grach podwójnych.

Julia zagrała w parze z Natalią Maciałek (PKS Kolping Jarosław), a Ola z Zuzanną Bazylewska (Brzeg Dolny). Śmigielskie zawodniczki już w pierwszej rundzie zagrały przeciwko sobie. Zwyciężyło doświadczenie Julii i Natalii. Ten debel już w kolejnej grze okazał się lepszy od turniejowej dwójki. W decydującej o medalu rozgrywce, gdzie rywalki grały bardzo niewygodnym obronnym stylem, wielkopolsko-podkarpacka para okazała się lepsza i stała się niewątpliwie sensacją mistrzostw. Finał nie był dany Juli i Natalii, gdyż w 1/2 finału uległy wyżej notowanym rywalkom. Jednak brązowy medal to historyczny sukces dla śmigielskiego klubu. Trenerką dziewczyn podczas mistrzostw była Danuta Strzelczyk

15 maja 2021 r w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek i Kadetów. Do stolicy Wielkopolski wybrało się 6 zawodników Polonii: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Weronika Świniarska, Julia Majer, Gabriela Majer i Miłosz Kmieciak.

W rozgrywkach indywidualnych zawodniczki Polonii zdobyły wszystko co było do zdobycia. Kasia wywalczyła tytuł mistrzyni Wielkopolski, a Weronika Trybuła wicemistrzyni. Dziewczyny dorzuciły tytuł mistrzyń województwa w rywalizacji drużynowej.

Reszta ekipy, choć lekko w cieniu sukcesów swoich koleżanek, także pokazała się z dobrej strony.

16 maja 2021 r w Poznaniu odbyły się także Mistrzostwa Wielkopolski Młodzieżowców. Do rywalizacji w turnieju przystąpił Jakub Jankowski, który okazał się bezkonkurencyjny i bez straty seta wygrał wszystkie mecze. Tym samym wychowanek Polonii został mistrzem województwa już po raz drugi w tym sezonie. Przypomnijmy, że niedawno „Jankes” został najlepszym zawodnikiem Wielkopolski w kategorii seniorów.