fb Wirtualny spacer
12 marca 2023

Michał Ratajczak z Grand Prix

Powstańcze Biegi Przełajowe o Grand Prix Powiatu Kościańskiego rozstrzygnęły się w niedzielę 12 marca 2023 roku w Nietążkowie. W przepięknej scenerii rywalizowało 113 sportowców.


W tym roku w ramach Grand Prix wyjątkowo odbyły się tylko dwie rundy. W zamian za to wydłużono dystanse. I tak – w nordic walking trasa wynosiła 7 km, a biegacze rywalizowali na długości 12 km.


Pogoda dopisała – piękne słońce i błękitne niebo dodawały zawodnikom energii na wymagającej trasie. Panująca w minionym tygodniu aura sprawiła jednak, że w wielu miejscach było grząsko i ślisko. „Prawdziwy przełaj” - komentowali na gorąco na mecie.


W tych trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Michał Ratajczak z Rawicza, który pokonał Tomasza Musiała z Dąbcza oraz Karola Szymanowskiego ze Śmigla i tym sposobem zapewnił sobie zwycięstwo w cyklu Grand Prix.


Wśród biegaczek bieg zdominowały mieszkanki Leszna - triumfowała Monika Rabiega przed Dominiką Walkowiak i Lidią Baksalary. Tutaj podobnie jak wśród mężczyzn, Monika Rabiega zwyciężając w niedzielnym biegu przypieczętowała swoje zwycięstwo w całym cyklu.


W Nordic Walking zwycięstwo zarówno w biegu jak i cyklu odniósł Jacek Witucki z Poznania. Wśród kobiet na metę pierwsza dotarła Iwona Maślanka, jednak nie wystarczyło to do zwycięstwa w całym Grand Prix. W nim puchar odebrała Lidka Walkowiak z Miastka.


Na mecie na każdego zawodnika czekała ciepła zupa węgierska, która ufundowana została przez sponsora biegu – Restaurację „Poemat” ze Śmigla.


Organizatorem wykonawczym cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego jest Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Organizatorami honorowymi są samorządy z Czempinia, Śmigla oraz Gminy Kościan. Patronat honorowy nad cyklem objął Powiat Kościański. Wsparcie zapewnili Centrum Kultury w Śmiglu, Ochotnicze Straże Pożarne z Bronikowa, Nietążkowa oraz Starego Bojanowa a także rowerzsyści z Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów.

 

Więcej zdjęć na stronie www.aktywny.smigiel.pl

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych