fb Wirtualny spacer
21 maja 2019

Międzynarodowy sukces siatkarek

Miesiące maj i czerwiec to dla zawodniczek UKS Śmigiel okres wytężonej pracy na siatkarskich boiskach. Już pierwsze turnieje rozegrane w dniach 17-19 maja okazały się bardzo udane dla śmigielskich dziewcząt.

Zespół młodziczek po raz piąty pojechał do miejscowości Nove Veseli w Czechach na tradycyjny turniej o Kryształową Kulę (rocznik 2003) i złoty puchar (rocznik 2005). Zespół UKS grający bez kilku podstawowych zawodniczek w turnieju ze starszymi zawodniczkami uplasował się na 7 miejscu w gronie 12 zespołów. W niedzielę został rozegrany turniej dla dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych, w którym śmigielski zespół zajął I miejsce. Mecz finałowy z zespołem z Bedrichowa był najlepszym spotkaniem tego turnieju.

Dziewczęta zagrały w składzie:

Wiktoria Stachowiak, Zofia Świdzińska, Weronika Szuster, Weronika Furmaniak, Martyna Szczepanik, Raisa Zdziabek, Martyna Sobierajska, Natalia Primel, Otylia Sworacka, Oliwia Szlafka, Maja Kaminiarz.

Tak rozpoczęty maj daje nadzieję na udane występy w następnych turniejach. Już w środę dziewczęta z roczników 2006 i 2008 jadą do Poznania na finał Enea Akademia Sportu,
a w czwartek reprezentacja Szkoły Podstawowej wyrusza na finał Mistrzostw Polski Igrzysk Dzieci w minisiatkówce dziewcząt.

RP

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych