fb Wirtualny spacer
03 marca 2020

Mieszkańcy powiatu kościańskiego opanowali Zieleniec

Po raz osiemnasty narciarze i snowboardziści z powiatu kościańskiego spotkali się w Zieleńcu. Mistrzostwa Powiatu w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie odbyły się w sobotę, 29 lutego 2020 roku. W tym roku narciarze i snowboardziści zjeżdżali ze stoku Grapa. Do udziału w zawodach zgłosiło się 315 zawodników, w tym 88 z gminy Śmigiel.

Najszybszymi narciarzami okazali się, podobnie jak przed rokiem: Wiktoria Przybyła oraz Mateusz Bajstok. Natomiast najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw Powiatu zostali: Aleksandra Grzymała (jak w roku 2019) i Michał Dworczak.

Reprezentanci gminy Śmigiel zdobyli łącznie 10 medali, zajmując następujące miejsca:

 

Narty

Kategoria A: Kobiety 0-8 lat

2. Jagna Zimniak

 

Kategoria B: Mężczyźni 9-10 lat

2. Bartosz Mituła

 

Kategoria C: Kobiety 11-13 lat

1. Julia Mituła

 

Kategoria E: Mężczyźni 17-19 lat

3. Filip Ludwiczak

 

Kategoria F: Kobiety 20-39 lat

2. Monika Bednarczyk
3. Agnieszka Adamczak

 

Kategoria H: Mężczyźni 56-65 lat

1.Kazimierz Jaśkowiak

 

Snowboard

Kategoria E: Mężczyźni 20-34 lat

3.Kamil Kowalski

 

Kategoria F: Mężczyźni 35+

3.Jarosław Paul

 

Najmłodszym narciarzem, który pokonał trasę zawodów była Stanisław Mituła, natomiast wśród snowboardzistów najmłodszym zawodnikiem był Patryk Kozica. Najstarszym narciarzem tegorocznych Mistrzostw był Tomasz Moreń.

Najlepsza narciarka i najlepszy narciarz zawodów otrzymali nagrody specjalne – narty. Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku na stoku w Zieleńcu wystąpił zespół Semplicze z Lubinia.

Organizatorem Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie było Starostwo Powiatowe w Kościanie wraz z Urzędem Miejskim Kościana, Urzędem Miejskim Śmigla, Urzędem Gminy Czempiń, Urzędem Gminy Kościan, Urzędem Miasta i Gminy Krzywiń.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw był Edward Strzymiński, natomiast dyrektorem zawodów Zbigniew Bernard. Zawody, jak co roku, prowadził Marcin Bernard.

Sponsorami tegorocznych Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie były firmy: Coccodrillo, Widpol, Grzybmar, Big Sport, Sklep Sportowy Mirosławy Biernackiej, MatySki.

Patronat medialny nad zawodami objęły:  Gazeta Kościańska, Fakty Kościańskie, Kościaniak, Radio ,,Elka”, Telewizja Leszno, TV Klin, portal: ekoscian.eu

 

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie dostępne pod adresem http://www.powiatkoscian.pl/files/5561/Koscian_zawody_2020_-_Wyniki_grupowe.pdf

 

Tekst i foto:
Powiat Kościan

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych