fb Wirtualny spacer
29 listopada 2017

Mieszkania na sprzedaż

Podczas listopadowej sesji śmigielscy radni po raz kolejny w tym roku wprowadzili zmiany do wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem uaktualniając m.in. informacje o liczbie posiadanych lokali oraz przeznaczonych do sprzedaży. Podejmując uchwałę rada nie wyraziła zgody na wytypowanie do sprzedaży lokali znajdujących się w Śmiglu przy Placu Rozstrzelanych oraz w Czaczu przy ul. Parkowej zlokalizowanych w pałacowej oficynie.

Od lutego br. samorząd sprzedał 5 lokali mieszkalnych i obecnie jest właścicielem 69 budynków mieszkalnych, w których znajduje się 230 lokali. W domach w całości należących do gminy, zlokalizowane są 122 mieszkania, w tym 28 socjalnych. W budynkach wspólnot zarządzanych przez spółkę Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej znajduje się 80 mieszkań, zaś w administrowanych przez wspólnoty mieszkaniowe 25. Trzy mieszkania zlokalizowane są w budynkach jednostek organizacyjnych.

W zasiedlonych lokalach prawo pierwokupu posiadają najemcy. W przypadku wolnych lokali mieszkalnych zainteresowane osoby mogą nabyć je w drodze przetargu. Koszt wykupu mieszkania, w pierwszym przypadku, jest niższy, gdy wszyscy najemcy w budynku zdecydują się na wykup oraz gdy płatność nie jest rozłożona na raty.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych