fb Wirtualny spacer
14 czerwca 2017

Mistrzowie orografii i matematyki

O mistrzowskie tytuły w dorocznych gminnych konkursach – matematycznym i ortograficznym walczyli uczniowie klas drugich i trzecich nauczania zintegrowanego. Z ortografią zmierzyli się także gimnazjaliści oraz uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej w XVII gminnym konkursie „Zostań Mistrzem Ortografii”.

W kategorii klas drugich tytuł Mistrza Ortografii zdobyły trzy uczennice: Lena Nowak ze szkoły w Śmiglu oraz Anna Stróżyńska i Aleksandra Dłużak ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej. W kategorii klas trzecich mistrzami zostali: Martyna Korzeniewska ze szkoły w Czaczu oraz Dominika Dajewska i Igor Hojan ze szkoły w Starym Bojanowie.

Niełatwą sztukę posługiwania się poprawną polszczyzną opanowali także uczniowie starszych klas. W konkursie „Zostań Mistrzem Ortografii”, w kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Nowak ze szkoły w Czaczu. Na drugim miejscu uplasowała się śmigielanka Paulina Cichoszewska, miejsce trzecie zajęła uczennica szkoły w Starym Bojanowie Wiktoria Piotrowska. W szkole podstawowej w kategorii klas IV–VI pierwsze miejsce zajął Olaf Janicki ze Śmigla. Drugie miejsce zdobyła Joanna Licha ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej, zaś trzecie Joanna Spławska ze szkoły w Starym Bojanowie.

Mistrzami Matematyki zostali uczniowie klas drugich szkoły podstawowej: Iga Samoląg ze Śmigla oraz uczniowie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej: Martyna Wolff i Aleksandra Dłużak.

Do konkursu mistrzowie przygotowywali się pod czujnym okiem nauczycielek: Iwony Baranowskiej, Agnieszki Wujczak-Kunc, Małgorzaty Wojtkowiak, Renaty Stachowskiej, Hanny Portali, Ilony Wieczorkowskiej, Renaty Kamieniarz, Donaty Kowalczyk, Magdaleny Zapłaty, Krystyny Nyczke, Danuty Drótkowskiej i Katarzyny Grockiej.

W konkursie matematycznym wyłoniono także wicemistrzów. W kategorii klas II zostali nimi: Olga Dorsz i Kamil Maćkowski ze szkoły w Starym Bojanowie, Jacek Lorenz ze Szkoły w Bronikowie i Elżbieta Jaśkowiak ze Szkoły w Czaczu. W kategorii klas III wyłoniono dwóch wicemistrzów: Lenę Domagałę i Monikę Dudkowiak ze szkoły w Śmiglu. W tej samej kategorii komisja wyróżniła uczennicę szkoły w Bronikowie: Paulinę Lorych.

Spotkanie uczestników konkursów z burmistrzem odbyło się w Urzędzie Miejskim Śmigla 13 czerwca 2017 r.  Zwycięzców nagrodziła burmistrz Małgorzata Adamczak wraz z Piotrem Szmytkowskim - skarbnikiem Śmigla. Gratulacje odebrały również panie przygotowujące dzieci do konkursów.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych