fb Wirtualny spacer
11 kwietnia 2019

Mistrzynie ze Śmigla

Drużyna siatkarek ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu została Mistrzem Wielkopolski w Minisiatkówce Dziewcząt. Siatkarki stanęły do rywalizacji w finałach wojewódzkich w minisiatkówce i siatkówce dziewcząt. Zawody odbyły się 4 kwietnia, w Kostrzynie k. Poznania. Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych ekip ze szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.

Jednym z faworytów do zwycięstwa była reprezentacja SP Śmigiel. Dziewczyny poradziły sobie z presją i po zrewanżowaniu się za ubiegłoroczny finał pokonały w finale SP 15 Poznań zdobywając tytuł Mistrzyń Wielkopolski. Zwycięstwo dało im awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w maju Głuchołazach.

Dziewczęta, trenowane przez Ryszarda Primela, zagrały w składzie: Zofia Świdzińska (kapitan), Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Aleksandra Jakubiak, Julia Ranka, Maria Franek, Martyna Czaińska oraz Martyna Markowiak.

Tego samego dnia, o rok starsze koleżanki, pojechały do Przygodzic na półfinał wojewódzki. Osłabiony kontuzjami zespół, mimo ambitnej walki, nie zdołał awansować do finałowej czwórki i w klasyfikacji końcowej, w województwie śmigielska szkoła zajęła miejsca 7-8. Warto dodać, że dziewczyny grały z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi od siebie.

Zespół, pod opieką Danuty Strzelczyk, zagrał w składzie: Wiktoria Stachowiak (kapitan), Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska, Weronika Furmaniak, Otylia Sworacka, Oliwia Szlafka, Martyna Sobierajska, Martyna Szczepanik oraz Maja Woś.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych