fb Wirtualny spacer
27 października 2020

Nowe przedszkole w Śmiglu

W Śmiglu z sukcesem zakończono inwestycję pn. "Przebudowa z rozbudową istniejącego przedszkola wraz z infrastrukturą techniczną".

Dzięki niej przedszkole znajdujące się przy Alei Bohaterów w Śmiglu mieści 6 oddziałów – 4 sale po 25 dzieci oraz 2 sale po 23 dzieci. W nowo wybudowanym budynku znajduje się nowoczesna kuchnia oraz jadalnia dla 50 dzieci. Warto dodać, że budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na terenie przedszkola powstały 3 place zabaw. Nowy budynek jest połączony z istniejącym za pomocą łącznika.

Realizacja inwestycji wyniosła ponad 6 i pół miliona złotych. Przedszkole dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych – kwota dofinansowania 500 000,00 zł.

"Jeszcze w zeszłym roku 86 przedszkolaków pierwsze kroki w edukacji stawiało w budynku śmigielskiej szkoły podstawowej. Od września bieżącego roku przebywają wspólnie z rówieśnikami w jednym budynku. Wykonanie przebudowy z rozbudową istniejącego przedszkola wraz z infrastrukturą techniczną to ogromny sukces" - dodaje burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Uroczystego otwarcia nowego skrzydła przedszkola w Śmiglu dokonano 15 października br. Odbyło się ono bez udziału dzieci, w małym gronie. Burmistrz Śmigla podziękowania złożyła wykonawcy - firmie BUDOMONT, a także: firmie MD-Projekt, kościańskiemu Sanepidowi, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego, Zakładowi Komunalnemu w Śmiglu, a także radnym Rady Miejskiej Śmigla i pracownikom Urzędu.

AJ, fot. archiwum Przedszkola w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych