fb Wirtualny spacer
10 października 2017

Od Maluszka do Harmoniuszka

Latem tego roku przy Towarzystwie Śpiewu „Harmonia” w Śmiglu, powstała grupa nieformalna, która napisała wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Od Maluszka do Harmoniuszka”. Pomysłodawcą projektu była chórzystka – Anna Jakubiak, która pracowała nad nim wspólnie z Kamilą Grocką i Urszulą Balcer. Wniosek został przyjęty i otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2017.

Prace nad realizacją projektu rozpoczęły się w czerwcu. Przedszkolaków przygotowywała Kamila Grocka, natomiast dzieci szkolne Barbara Ławniczak i Agnieszka Jankowska. Wszyscy uczestnicy projektu wzięli też udział w warsztatach emisji głosu prowadzonych przez instruktorkę śpiewu – Ewę Halatyn.

Efektem tej pracy był koncert 60. osobowej grupy składającej się z przedszkolaków, dzieci szkolnych oraz członków chóru „Harmonia” , który odbył się 1 października – w dniu Święta Muzyki, w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu.

Podczas koncertu, pod dyrekcją Piotra Majera, dzieci grały również na cymbałkach i marakasach, które zostały zakupione w ramach projektu.

Realizatorzy projektu wyrażają nadzieję, że nie był to ostatni taki koncert w bogatej historii chóru, który w przyszłym roku obchodzić będzie 125 lecie powstania.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych