fb Wirtualny spacer
31 lipca 2017

Oddali krew dla strażaka

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja poboru krwi z przeznaczeniem na leczenie strażaka, mieszkańca Śmigla, który uległ wypadkowi podczas ćwiczeń.

Rejestrację chętnych zakończono po zarejestrowaniu 79 osób, jednak chętnych na oddanie krwi było jeszcze więcej. Ambulans do poboru krwi ma ograniczone możliwości w związku z czym nie wszyscy zainteresowani mogli ją oddać. Ostatecznie oddano 18 litrów od 40 osób.

Kolejna akcja poboru krwi w Śmiglu już 28 października. Tym razem będzie to akcja stacjonarna, dzięki czemu nie będzie limitu osób i każdy, kto wyrazi taką chęć (i nie będzie przeciwskazań medycznych), będzie mógł się krwią podzielić.

Gmina Śmigiel dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia Klubowi HDK PCK "Błękitna Kropelka", Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, strażakom z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, komendantowi gminnemu OSP oraz jednostkom OSP ze Śmigla i Starego Bojanowa, a także Centrum Kultury w Śmiglu oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu. Wydarzenie finansowo wsparli prywatni sponsorzy, za co również składamy podziękowania.

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych