fb Wirtualny spacer
12 marca 2020

Ogłoszenie dot. chlorowania wody

INFORMACJA – PILNE !!!


W związku z informacjami pojawiającymi się w dniu wczorajszym, tj. 11 marca 2020r.,
Zakład Komunalny w Śmiglu Spółka z o.o. informuje, iż prowadzi standardowe chlorowanie wody pitnej w sieciach wodociągowych na terenie Gminy Śmigiel, w dawce zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Czynności związane z dozowaniem podchlorynu sodu o stężeniu 12,5% są czynnościami powszechnie stosowanymi oraz kontrolowanymi przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kościanie. Dozowanie podchlorynu sodu do wody pitnej ma na celu dostarczenie wody o parametrach zgodnych z wyżej wymienionym Rozporządzeniem.
Informujemy również, iż fałszywe zawiadamianie o zagrożeniu, art. 224a Kodeksu Karnego – kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu o znacznych rozmiarach  lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Prezes  Zarządu

                                                                                   /-/ Tomasz Pawlak

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych