fb Wirtualny spacer
28 czerwca 2017

Ostatnie wieści z Gimnazjum w Śmiglu

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Sześcioro uczniów gimnazjum wzięło udział w finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 7 czerwca br. w Poznaniu. Najwyższe miejsce zajęła Malwina Stachowiak, która w skoku wzwyż była czwarta.

 

Supergimnazjalista 2017

8 czerwca rozegrano w auli szkolnej etap finałowy konkursu „Supergimnazjalista”. Zaszczytny tytuł zdobyła uczennica kl. 3c, Agata Pawlicka.

 

Anioł życzliwości

Klasa 3c zorganizowała w czwartek, 8 czerwca, akcję „Anioł życzliwości”. Uczniowie krzewili wśród swoich koleżanek i kolegów życzliwość oraz przekonywali, jak ważne są kultura języka i unikanie wulgaryzmów.

 

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

9 czerwca trzyosobowe drużyny klas trzecich zaprezentowały swoje umiejętności językowe oraz wiedzę o Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonym Królestwie podczas corocznej edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczniowie wykazali się szeroką znajomością z zakresu geografii, kultury, polityki, tradycji i historii tych państw. Sprawdzono nie tylko ich wiedzę merytoryczną, ale również umiejętności wskazywania miejsc na mapie, rozpoznawania najbardziej znanych miejsc na podstawie ilustracji, przeprowadzania rozmów oraz tworzenia prezentacji wybranych tematów w języku angielskim. W konkursie najwyższy wynik uzyskała reprezentacja kl. IIIc: Agata Pawlicka, Wiktor Chudak i Mateusz Hałas. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

 

Czerwcowe spływy

Grupa 37 gimnazjalistów od 12 do 14 czerwca poznawała malownicze zakątki Drawieńskiego Parku Narodowego, pływając kajakami po Drawie i Korytnicy. Każdego dnia gimnazjaliści pokonywali rzeką i jeziorami ponad dwadzieścia kilometrów. Drawa i Kortynica zadziwiały uczestników spływu zmiennością form i krajobrazów: odcinkami zarośniętymi trzcinami, dywanami wodnych roślin, pniami drzew leżącymi w poprzek koryta rzeki.

Kilka dni później, w pierwszy dzień lata, na spływ Obrą wybrała się klasa Ic. Trasa wyprawy biegła od Gryżyny do Kościana. Chwile spędzone na łonie natury przypomniały uczniom, że już niedługo rozpoczną się wakacje. 

 

Przedstawienie profilaktyczne

W środę, 21 czerwca br. , członkowie społeczności gimnazjum obejrzeli przedstawienie pt. „Misja specjalna” przygotowane przez kl. 2a pod kierunkiem Hanny Portali. Uczniowie w zabawny i humorystyczny, a zarazem przekonujący sposób ukazali skutki wynikające z nałogów: palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków czy przesadnego korzystania z Internetu.

 

Bal Absolwenta 2017

Uczniowie, zanim zakończyli edukację w gimnazjum, wzięli udział w balu, który odbył się 21 czerwca w sali gimnastycznej. Organizatorami zabawy byli rodzice oraz wychowawcy klas trzecich, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: wicedyrektor szkoły – Joanna Pawlicka, przewodniczący Rady Rodziców – Piotr Balcer oraz nauczyciele. Trzecioklasiści rozpoczęli bal polonezem. Po licznych sesjach zdjęciowych zgromadzeni udali się na poczęstunek i rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa. Humory wszystkim dopisywały, a do dyskotekowych rytmów włączyli się nawet nauczyciele.

 

Czwartek pod znakiem podsumowań i pikniku

Ostatni czwartek roku szkolnego 2016/2017 upłynął w śmigielskim gimnazjum pod znakiem podsumowań dokonań gimnazjalistów. Najpierw wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach przedmiotowych. Potem przyszedł czas na podsumowanie sukcesów sportowych uczniów i wręczenie im upominków oraz dyplomów. Na apelu wicedyrektor szkoły i opiekun Samorządu Uczniowskiego wręczyły także nagrody wolontariuszom oraz uczniom działających na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Ogłoszono również wyniki rywalizacji w konkursie „Nasza klasa jest najlepsza”. Potem odbył się na boisku szkolnym piknik, podczas którego uczniowie nie tylko opowiadali o swoich wakacyjnych planach, kosztowali potraw z grilla, przygotowanych przez przedstawicieli Rady Rodziców, ale także zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.

To już jest koniec

W piątkowy ranek, 23 czerwca br. członkowie społeczności szkolnej  zebrali się w auli, aby uczestniczyć w okolicznościowym apelu, kończącym ostatni rok szkolny w Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Na początku uroczystości prowadzące przywitały zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m. in: skarbnik Śmigla, Piotr Szmytkowski, radny Rady Miejskiej - Włodzimierz Drótkowski, była dyrektor szkoły – Jolanta Sobecka. Następnie głos zabrała wicedyrektor gimnazjum, Joanna Pawlicka, która podsumowała mijający rok szkolny. Później przyszedł czas na wręczenie nagród. Skarbnik Śmigla w imieniu burmistrz Śmigla przekazał śmigielskiemu gimnazjum upominek w postaci tellurium za sukcesy osiągane w mijającym roku szkolnym. Paulina Nowacka i Agata Pawlicka, uczennice klasy trzeciej, otrzymały nagrody Rady Miejskiej dla najlepszych absolwentek. Mateusz Hałas został nagrodzony przez burmistrz Śmigla, Małgorzatę Adamczak, za działalność na rzecz środowiska. Wyróżnienie dyrektora dla osoby, który uzyskała najwyższą średnią w szkole, przyznano Mai Wielińskiej. Trzecioklasiści, którzy uzyskali najlepsze wyniki, odebrali z rąk pani Joanny Pawlickiej okolicznościowe dyplomy. Podczas uroczystości nastąpiła także zmiana pocztu sztandarowego, a chłopcy i dziewczęta z klas trzecich złożyli uroczyste ślubowanie. Najstarsi gimnazjaliści podziękowali osobom, które towarzyszyły im podczas trzyletniej nauki, a sami od młodszych kolegów i koleżanek z klas II odebrali mądre wskazówki i życzenia na kolejny etap edukacji. Uroczystość zakończyło rozdanie świadectw.

                                                                         Gimnazjum w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych