Facebook
Youtube realizowane projekty

Oświadczenie Burmistrza Śmigla

 

Szanowni Mieszkańcy,

wczoraj w godzinach wieczornych u jednego z pracowników Urzędu potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Już we wtorek, po pojawieniu się objawów, wdrożyliśmy środki zapobiegawcze i odizolowaliśmy pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Nadmieniam, że zakażony pracownik nie zajmuje się bezpośrednią obsługą klientów.

Od początku ogłoszenia epidemii Urząd Miejski Śmigla nie zamknął swoich drzwi dla klientów. Analizując na bieżąco sytuację epidemiczną, okresowo wdrażamy środki zapobiegawcze i ograniczamy bezpośredni kontakt, jednakże przez cały czas pracujemy i jesteśmy dla Państwa. Również teraz zamierzamy pracować możliwie w normalnym trybie.

Jednakże ze względu na fakt przebywania części kadry w kwarantannie, a także na okres grypy i przeziębień, w dniu dzisiejszym w Urzędzie przebywa mniej niż połowa obsady. Wszyscy obecni pracownicy sumiennie i z pełnym zaangażowaniem służą i będą służyli Państwu pomocą. Apeluję jednak, aby możliwie wszystkie sprawy kierować do nas drogą telefoniczną oraz poprzez skrzynkę e-mail i ePuap. Pracownicy Urzędu po zapoznaniu się z Państwa sprawą będą decydować, czy wymaga ona bezpośredniej wizyty w Urzędzie czy nie. Mam ogromną nadzieję, że w obecnej sytuacji otrzymamy Państwa wsparcie i zrozumienie.

Szanowni Państwo, druga fala epidemii uderzyła z jeszcze większą siłą. Dbajmy o siebie, nośmy maseczki, myjmy ręce, zachowujmy dystans. Ograniczmy wyjście z domu do niezbędnego minimum. Tu chodzi o zdrowie Wasze i Waszych bliskich.

W tym trudnym czasie życzę Państwu dużo zdrowia i samych pozytywnych myśli.

 

Burmistrz Śmigla

/-/ Małgorzata Adamczak

 

Śmigiel, 16.10.2020 r.