fb Wirtualny spacer
09 lipca 2019

Partnerska wizyta

Delegacje z Francji, Węgier i Czech  gościły w gminie Śmigiel. Przedstawiciele partnerskich miast Śmigla: francuskiego Neufchâteau i węgierskiego Balatonfűzfő wizytowali w mieście wiatraków od 4 do 8 lipca, zaś z czeskich Kamenic nad Lipou od 5 do 7 lipca. W sobotnim Wieczorze Francuskim, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu wzięli udział wszyscy goście.

Na scenie zaprezentowali się artyści z Neufchâteau: chór działający przy szkole muzycznej, grupa taneczna funkcjonująca przy domu kultury oraz zespół wokalny z liceum, a także wokalistki ze śmigielskiego Studia Piosenki MUZOL. Po wieczorze odbyło się uroczyste złożenie podziękowań dla wszystkich delegacji, podczas którego przedstawiciele z Francji przekazali na ręce burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak okolicznościowy wiatrak - będący symbolem współpracy polsko-francuskiej. Dołączy on do akcji "By legenda stała się faktem, zbierzmy 99 wiatraków." Podarowany wiatrak pełni również rolę schronienia dla pożytecznych owadów.

Podczas pobytu w Polsce, poza udziałem w Wieczorze Francuskim, delegacje zwiedziły Śmigiel oraz zamek w Rydzynie, skorzystały także z przejazdu śmigielską kolejką wąskotorową, wzięli udział w warsztatach ceramicznych w pracowni "Na Garnuszku" skosztowały bigosu przygotowanego przez KGW w Robaczynie, a także gościli na Turnieju Wsi, gdzie delegacja strażaków z Neufchâteau zmierzyła się w konkurencjach ze strażakami OSP Śmigiel.

 AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych