fb Wirtualny spacer
17 listopada 2016

Polonez z okazji Święta Niepodległości

Uroczyste obchody z okazji narodowego Święta Niepodległości w Śmiglu rozpoczęły się Apelem Poległych przy pamiątkowej tablicy poświęconej hm. Zbigniewowi Łukomskiemu. Uczestniczyli w nim: przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, delegacje szkół i miejscowych organizacji, jak również mieszkańcy. Apel Poległych poprowadzony przez Magdalenę Drótkowską - komendantkę hufca ZHP Śmigiel uświetniły salwy z armatek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śmiglu, a także oprawa muzyczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Po apelu zebrani przemaszerowali ulicami Śmigla do kościoła farnego na Mszę św. w intencji Ojczyzny, odprawioną przez ks. Krzysztofa Mizerskiego - proboszcza parafii p.w. NMP Wniebowziętej, którą uświetniły: chór Harmonia oraz Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”. Wiązanki kwiatów i znicze w miejscach pamięci złożyli przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele organizacji i instytucji Ziemi Śmigielskiej.

W tym roku dalsza część obchodów odbyła się na rynku, gdzie odtańczono polski taniec narodowy - polonez. Inicjatorem była burmistrz Śmigla w asyście Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”.

Organizatorami obchodów byli: Burmistrz Śmigla, Centrum Kultury w Śmiglu, Hufiec ZHP Śmigiel, Krąg Harcerzy Starszych w Śmiglu. W przygotowanie imprezy włączyli się również: policja, straż miejska, szkoły z terenu Gminy Śmigiel oraz organizacje społeczne. Burmistrz Śmigla składa wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości serdeczne podziękowania.

AP

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych