Facebook
Youtube realizowane projekty

Polonia na Grand Prix

II Grand Prix Polski Żaczek i Żaków

Zawodnicy KS Polonia Śmigiel: Aleksandra Przybylska, Piotr Wieczorek i Zuzanna Wieczorek wzięli udział w II Grand Prix Polski Żaczek i Żaków, które odbywało się od 10 do 12 stycznia 2020 r. w Drzonkowie. W zawodach wzięło udział 128 najlepszych tenisistek i tenisistów z całego kraju.

Aleksandra Przybylska zajęła 13 lokatę, i tym samym znalazła się w czołówce tenisistów w kraju. W meczu o 9 miejsce, Ola uległa rywalce w 5 setach, nie wykorzystując paru piłek meczowych. Piotr Wieczorek startował w Drzonkowie już z większym doświadczeniem, które zaprocentowało awansem z grupy. Zawodnik Polonii uplasował się ostatecznie na miejscu 25, i w ten sposób poprawił wynik z Łazisk Górnych.

Najmłodsza w stawce żaczek Zuzanna Wieczorek ponownie nie przestraszyła się starszych rywalek, i podobnie jak podczas I GP Polski zajęła 41 lokatę.

III Grand Prix Wielkopolski Skrzatek i Skrzatów

12 stycznia w Lubaszu odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Skrzatek i Skrzatów. W tych zawodach klub reprezentowali: Barbara Handke, Zuzanna Wieczorek oraz debiutujący w zawodach zaledwie 5-letni Tymoteusz Wieczorek.

Zuzanna najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w Polsce z rocznika 2011 pomimo zmęczenia startem w Grand Prix Polski Żaczek wygrała zawody bez straty seta. Basia, która pingpongowego rzemiosła dopiero się uczy zaprezentowała się na 12 pozycji. Tymek, najmłodszy w stawce 5-latek debiutant zajął 16. lokatę.

KS Polonia Śmigiel