fb Wirtualny spacer
24 lutego 2020

Polonia wywalczyła medale

Siedmiu zawodników Polonii Śmigiel 15 lutego br. wzięło udział w III Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w Poznaniu. Pięciu z nich uplasowało się w pierwszej dziesiątce zawodów. W rywalizacji wzięło udział 97 tenisistów.

Bezkonkurencyjna okazała się Julia Borowska, która uzyskała awans na Grand Prix Polski w Sępólnie Krajeńskim. Limit imieniny na Grand Prix Polski posiada także Katarzyna Nowak. Weronika Trybuła, zwyciężczyni poprzedniej edycji, zakończyła zmagania na miejscu trzecim, a Aleksandra Przybylska na miejscu 9.

Najlepszy występ w sezonie zaliczył Piotr Wieczorek, zajmując miejsce 6. Pozostali chłopcy zajęli dalsze miejsca. Kacper Paul uplasował się na miejscu 9, Miłosz Starzonek na 11, a Miłosz Kmiecik na 21 miejscu.

Tydzień później, 22 lutego 2020 r. KS Polonia był gospodarzem II Turnieju OZTS Leszno w kategorii: skrzat, żak i młodzik.

Mali tenisiści Polonii zdominowali zawody wygrywając wszystkie kategorie. Swoim rywalom oddali tylko 4 z 18 medali.