15 października 2024

Profilaktyka na sportowo

V Profilaktyczny Bieg i Marsz Nordic Walking odbył się 6 października 2024 r. w nietążkowskim lesie.

W ramach tegorocznej imprezy przeprowadzono bieg i marsz nordic walking na 5 kilometrów oraz po raz pierwszy marszobieg na 2.5 lub 5 kilometrów.

Jako pierwsi na linii startu ustawili się biegacze. Wśród panów zwyciężył Dawid Miaskowski (18:08), na drugim miejscu uplasował się Ignacy Pudliszewski (18:56), a brąz wywalczył Tomasz Błażejczak (19:54). Wśród pań rywalizację wygrała Olga Cichoszewska (23:12), druga dobiegła Monika Rabiega  (23:27), a trzecia Iwona Bartkowiak (24:31).

W konkurencji nordic walking na starcie stanęło  28 uczestników. Jako pierwszy na linii mety zameldował się  Mariusz Słotwiński (32:41). Drugi był Jacek Tomczak (34: 17), a trzeci Kazimierz Jaszkiewicz (35:54). Wśród kobiet najlepsza okazała się Iwona Maślanka (34:47), tuż po niej linię mety przekroczyła Karolina Kałek  (35:06), a następnie Katarzyna Sieracka (36:39).

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe puchary oraz vouchery. Dodatkowo najlepsze panie otrzymały vouchery od firmy Poli Color na sesje fotograficzne.

W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału w wydarzeniu również rodziny z dziećmi. Wyznaczoną  trasę mogli oni przejść, przebiec lub połączyć te dwie aktywności.  Nie liczył się czas pokonania trasy, a jedynie wspólnie spędzone chwile na świeżym powietrzu.

Wszyscy, niezależnie od wybranej dyscypliny i dystansu dotarli do mety, na której odebrali pamiątkowy medal. Po zawodach uczestników częstowano pożywną zupą  oraz ciastem.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu,  przy wsparciu Centrum Kultury w Śmiglu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, TGV Club.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji  strażakom, pracownikom Urzędu Miejskiego Śmigla, rowerzystom z Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów oraz opiece medycznej.