fb Wirtualny spacer
18 października 2019

Profilaktyka najważniejsza

Październik od wielu lat jest uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. W tym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

Z inicjatywy Burmistrz Śmigla 16 października 2019 roku w sali kinowej Centrum Kultury mieszkańcy gminy Śmigiel mogli wykonać badania USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej. Pracownice Urzędu Miejskiego Śmigla razem z burmistrzem Małgorzatą Adamczak ubrane w suknie ślubne rozdawały ulotki informujące jak prawidłowo wykonywać badanie piersi. Ubiór przyciągał uwagę mieszkańców gminy.

Tego dnia 70 osób skorzystało z oferowanych badań.

"Nie ma cenniejszej wartości od zdrowia. Badać należy się od najmłodszych lat. Poprzez akcję uświadamialiśmy ludziom, że muszą dbać o siebie. Białe suknie, różowe balony i kokardki przyciągały do nas wielu ludzi. O to chodziło. Na pewno w przyszłym roku także zadbamy, aby nie zabrakło dnia poświęconego profilaktyce" - podkreśla burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak.

Do udziału w akcji włączyły się dodatkowo: Salon Sukien Ślubnych Beata Malińska, Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu, fotograf Mateusz Mocek, Family Club i Gabinet Kosmetyczny For You Katarzyna Łabęda.

AKA, fot. Mateusz Mocek

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych