fb Wirtualny spacer
18 października 2019

Profilaktyka najważniejsza

Październik od wielu lat jest uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. W tym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

Z inicjatywy Burmistrz Śmigla 16 października 2019 roku w sali kinowej Centrum Kultury mieszkańcy gminy Śmigiel mogli wykonać badania USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej. Pracownice Urzędu Miejskiego Śmigla razem z burmistrzem Małgorzatą Adamczak ubrane w suknie ślubne rozdawały ulotki informujące jak prawidłowo wykonywać badanie piersi. Ubiór przyciągał uwagę mieszkańców gminy.

Tego dnia 70 osób skorzystało z oferowanych badań.

"Nie ma cenniejszej wartości od zdrowia. Badać należy się od najmłodszych lat. Poprzez akcję uświadamialiśmy ludziom, że muszą dbać o siebie. Białe suknie, różowe balony i kokardki przyciągały do nas wielu ludzi. O to chodziło. Na pewno w przyszłym roku także zadbamy, aby nie zabrakło dnia poświęconego profilaktyce" - podkreśla burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak.

Do udziału w akcji włączyły się dodatkowo: Salon Sukien Ślubnych Beata Malińska, Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu, fotograf Mateusz Mocek, Family Club i Gabinet Kosmetyczny For You Katarzyna Łabęda.

AKA, fot. Mateusz Mocek

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych