fb Wirtualny spacer
09 lipca 2015

Projekt Chatka Puchatka dobiegł końca

Zakończył się projekt pt. Chatka Puchatka - realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA we współpracy z Zarządem Szkół i Placówek Oświatowych w Śmiglu, Szkołą Podstawową w Śmiglu i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Śmiglu w ramach programu Na dobry początek Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Zajęcia odbywały się od stycznia do czerwca, raz w tygodniu i uczestniczyło w nich 25 dzieci z Gminy Śmigiel w wieku od 5 do 8 lat. Projekt miał na celu organizację zajęć edukacyjno–rozwojowych, edukację poprzez zabawę oraz zachęcenie rodziców do tworzenia lokalnych grup zabawowych. Zajęcia ogólnorozwojowe prowadziła Rozalia Klecha, językowe – Anna Nowicka, psychoedukacyjne, w tym również dla rodziców – Magdalena Kryś, zaś logopedyczne – Honorata Nowak. Zajęcia przebiegały w formie twórczych zabaw plastycznych, językowych, zagadek i eksperymentów z różnymi przedmiotami, przeplatanych krótkimi ćwiczeniami dramowo-ruchowymi.

W ramach projektu zorganizowano również wyjazdy do: WidziMisie we Włoszakowicach, Deli Parku w Trzebawiu oraz Zoo w Poznaniu. Podczas każdej wycieczki dzieciom i opiekunom: Rozalii Klecha, Monice Włoch o Izabelli Szablewskiej towarzyszyli zainteresowani rodzice i rodzeństwo uczestników projektu.

Uroczyste podsumowanie projektu w formie rodzinnego pikniku odbyło się 12 czerwca br. na placu zabaw w Koszanowie, który to udostępnił nieodpłatnie sołtys Piotr Wasielewski. Podczas pikniku dzieci i rodzice zaangażowani byli w liczne gry i zabawy min. ścieżkę edukacyjną podczas której należało wykonać 6 różnych zadań. Nie mogło też zabraknąć przeciągania liny - rodzice kontra wolontariusze ze śmigielskiego gimnazjum, którzy pomagali INDZE w organizacji rodzinnej uroczystości. Dla dzieci były słodkości i lody, dla rodziców kawa i słodki poczęstunek, a na koniec kiełbaska dla każdego. Uczestnikom projektu wręczono dyplomy oraz książeczki.

Organizator ma nadzieję, że przygotowane zajęcia były dla najmłodszych skarbnicą inspiracji, kreatywności i wiedzy, a zaplanowany program zajęć pozwolił rozwinąć u dzieci umiejętności poznawcze, psychofizyczne i społeczne.

Serdecznie podziękowania za pomoc i wsparcie w realizacji projektu organizator składa partnerom: Pani Barbarze Kuderskiej – Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu, Panu Witoldowi Kulusowi – Kierownikowi Zarządu Szkół i Placówek Oświatowych w Śmiglu, Panu Robertowi Plewce – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Śmiglu, sołtysowi Koszanowa Panu Piotrowi Wasielewskiemu za udostępnienie placu zabaw, Pani Monice Włoch za opiekę nad uczestnikami projektu podczas wyjazdów oraz wolontariuszom z Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu za pomoc w organizacji pikniku rodzinnego.

Izabella Szablewska- Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA

oraz koordynator projektu Chatka Puchatka 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych