Facebook
Youtube realizowane projekty

Projekt "Ruszaj z nami – start z kijami" zakończony

W ramach Lokalnego Funduszu Małych Inicjatyw Społecznych na terenie Gminy Śmigiel zostały przeprowadzone 3 spotkania z seniorkami. Celem spotkań była nauka poprawnego uprawiania dyscypliny Nordic Walking. Projekt opierał się na zakupie profesjonalnych kompletów kijów do uprawiania tego sportu oraz nauki poprawnego korzystania z nich.

Trenerką seniorek była Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak. Panie nauczyły się jak poprawnie korzystać ze sprzętu, dobrać ubiór do panującej aury, ćwiczyć swoje mięśnie oraz przy okazji spędzać czas w towarzystwie rozmawiając i spacerując. Na podsumowanie projektu  zostały wypełnione ankiety, rozdane artykuły na temat uprawiania tej dziedziny oraz słodki poczęstunek w formie pierników.

Grupa projektowa "Kobiety dla seniorów" dziękuje zaangażowanym wolontariuszom oraz Pani Burmistrz za pomoc z przeprowadzeniu szkoleń. Podziękowania w szczególności dla Pań, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie.

 

„Projekt realizowany w ramach konkursu Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich".