fb Wirtualny spacer
03 lutego 2017

Projekty edukacyjne dla uczniów szkół

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje projekty edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Lekcje z ZUS" oraz uczniów gimnazjów "Projekt ZUS".

Rok szkolny 2016/2017 jest już trzecim, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” powstały przy współpracy z metodykami nauczania. Wszystkie materiały przeznaczone dla uczniów i nauczycieli są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej  http://www.zus.pl/LekcjezZus/Materialy.aspx.

Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Uczniowie, którzy przystąpią do projektu mogą wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców finałowego etapu czekają atrakcyjne nagrody indeksy, laptopy, tablety.

27.01.2017r została opublikowana lista zwycięskich zespołów zakwalifikowanych do II wojewódzkiego etapu  Olimpiady http://www.zus.pl/LekcjezZus/Aktualnosci.

Z terenu Wielkopolski do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 20 szkół ponadgimnazjalnych. Tylko z terenu obsługiwanego przez Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim do półfinału przeszło sześć zespołów, które reprezentują Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Liceum i Gimnazjum w Pleszewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie, Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie.

Kolejnym działaniem jest „Projekt z ZUS” skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych.  Zadaniem projektu jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Projekt edukacyjny może być wykorzystany do realizacji podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie. ZUS przygotował materiały dydaktyczne do przeprowadzenia lekcji. Nauczyciele mogą skorzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji zwierający kilkuminutowy film, karty projektu i arkusza ocen. Szczegółowe informacje oraz materiały na temat projektu są dostępne na stronie internetowej http://beta.zus.pl/edukacja/gimnazja.

 

Organizator zachęca do udziału w projektach. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 62 7357369 lub elektronicznie ewa.szymankiewicz@zus.pl.

 

 

Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych