fb Wirtualny spacer
24 września 2018

Rekordy Polski pobite!

Festyn Rozpal Światło rozpoczął się „sztafetą po światło”, którą poprowadził Marcin Jurga, zastępca burmistrza Śmigla wspólnie z Dominikiem podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie. W dalszej części rozgrzewkę przeprowadziła Żaneta Naskręt – instruktor kościańskiego TGV Club, po której z sukcesem pobito zarówno rekord w ilości osób wykonujących jednocześnie burpees, jak i rekord w ilości jednocześnie wykonujących kaczuchy. Ponadto podczas całego festynu można było skosztować ciasta przygotowanego przez Speed Feet ‘16, Bieganie na Śniadanie i członków stowarzyszenia „Światło Nadziei”; zakupić cegiełkę i odebrać nagrody, zrobić własny buton, być artystą - wykonać dzieło malarskie, bądź polepić w glinie pod okiem kierownik WTZ, Anny Hryniewicz-Szulc i pracowników warsztatów. WTZ także miały swój kiermasz, który cieszył się dużym powodzeniem. Ponadto opiekunowie Żłobka Wiatraczek zaangażowali się i utworzyli stoisko, w którym malowali dzieciom twarze, a Raptor 4x4 uatrakcyjniał cały festyn swoimi przejazdami! Udział w festynie wzięli także strażacy, którzy przygotowali dla najmłodszych  wiele atrakcji. Natomiast z występem artystycznym zaprezentowały się dziewczyny ze Studia Piosenki Muzol, następnie przeprowadzona została licytacja, a całość zakończona została światełkiem do nieba! Podczas festynu uzbierano 6.907,47 zł. Kwota zostanie przeznaczona przede wszystkim na zakup samochodu dla podopiecznych stowarzyszenia.

Festyn nie udałby się, gdyby nie zaangażowanie tak wielu osób. Nie jesteśmy w stanie policzyć darczyńców, którzy włączyli się choćby w przekazanie gadżetów, a uzbieraliśmy ich ponad 600! Nie było osoby, która odmówiłaby nam wsparcia organizacji eventu. Imiennie nie da się podziękować wszystkim, ale naprawdę składamy każdemu, kto włożył nawet najmniejszy wkład w powodzenie naszego festynu, ogromne wyrazy wdzięczności. Zebrana kwota jest brakującą sumą do zakupu samochodu – podsumowuje festyn Anna Jurga.

Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei”, Burmistrz Śmigla, Klub Sportowy Speed Feet '16, Stowarzyszenie Raptor 4x4, Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu i kościański TGV Club.

AP

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych