fb Wirtualny spacer
23 maja 2022

Sportowa relacja z XXIX Dni Śmigla

Cykl sportowych imprez zaplanowanych z okazji Dni Śmigla rozpoczął w sobotę rodzinny rajd rowerowy. Na terenie przy basenie w Śmiglu spotkało się kilkadziesiąt osób w różnym przedziale wiekowym. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy buton oraz słodki poczęstunek po czym mógł sprawdzić swoje możliwości i szczęście w 5 konkursach.

Równocześnie z rajdem rowerowym w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Śmiglu rozgrywany był turniej w tenisie stołowym. Turniej został przeprowadzony przez Klub Sportowy Polonia Śmigiel i wzięło w nim udział 40 osób. Turniej rozegrano w 4 kategoriach. Wśród dziewcząt/pań najlepsze okazały się: Lena Adamczak, Julia Borowska, Katarzyna Nowak oraz Paula Skrzypczak, z kolei wśród chłopców/mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: Tymoteusz Wieczorek, Szymon Skałecki, Miłosz Kmieciak i Michał Skałecki.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano również wyścigi rowerowe, które przeprowadziło Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów. W rywalizacji uczestniczyły dzieci przedszkolne jak i te uczęszczające do szkoły podstawowej. Zawody prowadzone były na dystansach dostosowanych do wieku i umiejętności dzieci. Najmłodsi mieli więc do pokonania 50 metrów, najstarsi z kolei ścigali się na dystansie  2000 metrów (dziewczęta) lub 4000 metrów (chłopcy).

Kolejnym punktem programu były „wyścigi” race running na bieżni stadionu miejskiego dla osób z niepełnosprawnością. Za udział każdy ze startujących otrzymał upominek, słodki poczęstunek oraz pamiątkowy medal.

Sobotnie imprezy zakończyły zawody nordic walking. Kilkunastu miłośników chodzenia z kijami miało do przejścia około 5 kilometrową trasę. Pomimo, iż impreza miała charakter rywalizacji to atmosfera na to nie wskazywała. Ostatecznie zwyciężyli Iwona Maślanka i Sebastian Maślak.

W niedzielę, ostatni dzień wspólnego świętowania, odbyły się głównie turnieje zespołowe. Jako pierwsi współzawodnictwo rozpoczęli chłopcy z klas I-II szkół podstawowych, którzy rozegrali turniej piłki nożnej. Dla niektórych był to debiut w tego typu rozgrywkach. Najmłodsi piłkarze wykazali się duchem walki, mogli również liczyć na gorący doping ze strony rodziców. Po podliczeniu punktów pierwsze miejsce zajęła szkoła ze Śmigla pokonując szkołę z Czacza (2 miejsce) i Starego Bojanowa (3 lokata).

Następnie swój turniej piłkarski rozegrały drużyny mężczyzn niezrzeszonych. Do walki o puchar i miano najlepszych stanęło 6 ekip, które zostały w drodze losowania podzielone na 2 grupy eliminacyjne. Po spotkaniach w grupach do finału awansowała drużyna 40+ i Makintosh&Parabiantos. Po meczu zakończonym wynikiem 2:0 puchar za 1 miejsce otrzymali zawodnicy Makintosh&Parabiantos. Na podium znalazła się również drużyna Rakosharks, która okazała się lepsza od Spinko.

Ostatnim turniejem drużynowym był turniej piłki siatkowej trójek mieszanych. Chęć gry zgłosiło 6 ekip. Ostatecznie jednak do rywalizacji przystąpiło 5. Po eliminacjach w finale spotkały się drużyny Ale Leble i Lipno. Mecz zakończył się zwycięstwem Ale Leble. W rywalizacji o 3 lokatę lepsza okazała się ekipa Smerfów, która pokonała 2:0 Rodzinkę.Pl.

W niedzielę rozegrano także jeden turniej indywidualny, plenerowy turniej szachowy. W rozgrywkach udział wzięli mieszkańcy Gminy Śmigiel oraz zaproszeni goście. Rozegrano 7 partii w czasie 15. minutowym. Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali : Stanisław Samoląg, Wiktor Skrzypczak oraz Sebastian Hanusek. Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary wręczyła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i sportową rywalizację oraz składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia zaplanowanych zawodów.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych