fb Wirtualny spacer
02 września 2021

Relacja z kolarskiego zlotu „W krainie jezior i lasów”

Śmigielski Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji był współorganizatorem XI Ogólnopolskiego Zlotu Kolarskiego „W krainie jezior i lasów”, który rozpoczął się 26 sierpnia 2021 r.

Baza zlotu zlokalizowana była w Boszkowie, ale jeden dzień organizatorzy zaplanowali w mieście wiatraków. Po pokonaniu trasy z Boszkowa do Śmigla uczestnicy imprezy wysłuchali prelekcji Piotra Filipowicza o arianach. Następnie pracownicy OKFiR-u przeprowadzili konkurencje sprawnościowe. W rzutach piłeczkami do celu oraz workowych sankach dwukrotnie najlepszy okazał się Stanisław Adamski z Leszna. Najlepszy czas w konkurencji nawijania sznurka uzyskał Robert Ratajczak z Ostrowa. Po zmaganiach sportowych nadszedł czas na wspólny poczęstunek, po którym kolarze wrócili do bazy, w której odbyły się kolejne konkursy. Trzeciego dnia zlotu uczestnicy pokonali szlak rzeźb Jerzego Sowijaka z udziałem samego artysty oraz wzięli udział w biesiadzie przy ognisku podczas której wręczono puchary i nagrody najlepszym uczestnikom konkurencji przeprowadzonych podczas zlotu. Impreza zakończyła się w niedzielę 29 sierpnia.

Zlot został zorganizowany przez MKKT-PTTK Łaziki we Włoszakowicach, Oddział  PTTK w Kościanie, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu przy współudziale Starostwa Powiatowego w Lesznie oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

Fot. OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych