07 marca 2022

Relacja z mistrzostw w Zieleńcu

5 marca 2022 r. w Zieleńcu 53. zawodników z Gminy Śmigiel wzięło udział w XIX Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. W tym roku obowiązywał mniejszy jak zwykle limit uczestników. Reprezentanci Ziemi Śmigielskiej zdobyli łącznie 17 medali: 13 w narciarstwie i 4 w snowboardzie. Tradycyjnie śmigielski samorząd zapewnił transport dla zawodników.

W narciarstwie złoto zdobyli: wśród kobiet Julia Mituła (kat. C) i Joanna Kowalska (kat. G), a wśród mężczyzn Kazimierz Jaśkowiak (kat H).

Srebrne medale wywalczyli: wśród kobiet Alicja Ogrodowczyk (kat. A), która otrzymała także statuetkę dla najmłodszego uczestnika zawodów, Natalia Mituła (kat. B) i Anna Mituła (kat. G). Wśród mężczyzn „srebro” zdobyli: Antoni Stróżyński (kat. A) i Marcin Jaśkowiak (kat. F). W klasyfikacji open trzecie miejsce zajęli: wśród kobiet Natalia Mituła, a wśród mężczyzn Marcin Jaśkowiak.

Z brązowymi medalami z zawodów wrócili: wśród kobiet Jagna Zimniak (kat. A), Agnieszka Adamczak (kat. F) i Joanna Skrzypczak (kat. G), zaś w wśród mężczyzn: Stanisław Mituła (kat. A) i Tadeusz Zimniak (kat. C).

W snowboardzie złoto zdobył Kamil Kowalski (kat. E), który w klasyfikacji open mężczyzn był na miejscu trzecim. Srebro wywalczyła Monika Kowalska (kat. E), która w zestawieniu open kobiet zajęła miejsce drugie. Srebrny medal zdobył także tata Kamila i Moniki - Sławomir Kowalski (kat. F). Brąz w snowboardzie wywalczył Mateusz Szchulc (kat. F).