14 października 2021

Rozgrywki Polonii na szczeblu krajowym

W Drzonkowie od 1 do 3 października 2021 r odbywały się rozgrywki tenisowe w ramach I Grand Prix Polski Żaczek. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się na nich Zuzanna Wieczorek zawodniczka KS Polonia Śmigiel. Zuzia w stawce najlepszych zawodniczek w Polsce zajęła 9 miejsce. W całych zawodach śmigielska zawodniczka wygrała 5 pojedynków i zanotowała 1 porażkę.

Tydzień później, od 8 do 10 października 2021 r. w Krakowie odbyły się I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Wśród 128 startujących do rywalizacji przystąpiło aż 4 tenisistów Polonii: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska, Michał Kaźmierczak.

W piątek w eliminacjach do turnieju głównego Julia wygrała wszystkie swoje pojedynki, czym zapewniła sobie awans do I Grand  Prix.

W sobotę jako pierwszy do boju ruszył Michał, który w pierwszym pojedynku postawił niesamowity opór jednemu z czołowych zawodników w kraju Arturowi Gromkowi ulegając koledze 2:3. Michał ostatecznie uplasował się na miejscu 17.

Następnie do stołów podeszły dziewczyny. Weronika wywalczyła 49 pozycję, a Kasia miejsce 33.

Najmłodsza z dziewczyn Julia zanotowała najlepszy występ, zajmując ostatecznie 9 lokatę w kraju.

Warto dodać, że rywale Julii i Michała byli od nich starsi.